chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям, які споживають багато електроенергії, вдвічі підвищать тарифи

18 червня 2012 о 09:09

Україна з 1 липня в кілька разів підвищить тариф на електроенергію для населення при споживанні понад встановленої владою норми, повідомив регулятор, пояснивши крок прагненням стимулювати споживачів до економії.

Уряд спрямовує мільярди доларів щорічно на субсидування вартості електрики і газу для побутових споживачів. Підвищення комунальних тарифів є умовою відновлення кредитів МВФ, критично важливих для України, яку в цьому році чекають масштабні передвиборні витрати і виплата мільярдів доларів зовнішнього боргу.

Національна комісія з регулювання електроенергетики встановила поріг у 800 кіловат-годин на місяць, перевищення якого обернеться споживачам збільшенням тарифу.

За даними комісії, підвищення торкнеться лише 1,1 відсотка споживачів, на яких, однак, припадає близько дев'яти відсотків електроенергії у 45-мільйонній країні, де в жовтні відбудуться парламентські вибори.

Тариф буде встановлено на рівні 0,9576 гривні ($ 0,12) за кіловат-годину.

Сьогодні споживачі в будинках з електроплитами платять по 0,2154 гривні за 250 кіловат-годин на місяць і по 0,2802 гривні при перевищенні цього обсягу. У будинках з газовими плитами тариф становить 0,2802 гривні до 150 кіловат і 0,3648 гривні після перевищення порога.

«Рішення про застосування тарифів на електроенергію залежно від її споживання прийнято для додаткового захисту соціально вразливих верств населення, а також з метою стимулювання споживачів до енергозбереження», — йдеться в повідомленні регулятора.

Україна забезпечує себе електроенергією, але більш як половину споживаного газу імпортує з Росії. Перший віце-прем'єр України Валерій Хорошковський сказав в інтерв'ю Рейтер в березні, що уряд розробляє план поступового підвищення внутрішніх цін на газ, як радив МВФ.

Європейський банк реконструкції та розвитку казав, що Україна могла б удвічі знизити споживання газу, якщо б використовувала його більш ефективно. За даними ЄБРР, більш ніж половина виробленої в країні за допомогою природного газу енергії витрачається даремно, і житловий сектор міг би більш дбайливо споживати енергію, яку отримує в основному із систем центрального опалення.

За даними спеціалізованого агентства Enerdata на лютий, частка енерговитрат України на $ 1 ВВП утричі вища, ніж у сусідній Польщі. Експерти кажуть, що за 20 років незалежності країна мало зробила для того, щоб модернізувати інфраструктуру енергетики, що дісталася в спадок від CРСР.

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути