chrome firefox opera safari iexplorer

88 відомих письменників візьмуть участь у Форумі видавців у Львові

31 липня 2012 о 14:49

88 відомих письменників підтвердило свою участь у програмах 19 Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові», який відбудеться у столиці Галичини 12—16 вересня.

Серед літературних зірок цьогоріч: Богдан Задура (Польща), Вірляна Ткач (США), DBC Pierre (Велика Британія), Мартін Поллак (Австрія). Українську «автуру» представлятимуть Юрій Іздрик, Ірена Карпа, Оксана Забужко, Юрій Андрухович та інші.

Відомо, що форум видавців у Львові — найбільший в Україні книжковий ярмарок (з 1994 року) та міжнародний літературний фестиваль з 2006-го.

Планується, що цього разу в роботі Форуму візьмуть участь 400 видавництв та 150 письменників. Очікується понад 400 літературно-мистецьких акцій. Зірка цьогорічного літературного свята у Львові — лауреат Букерівської премії DBC Pierre з Великої Британії.

В рамках форуму також багато особливих подій. Зокрема, фестиваль перекладів TRANSLIT. Фокусна тема — «Бруно Шульц» (до 120-річчя від дня народження та 70-річчя трагічної загибелі).

В планах — «Ніч поезії і музики нон-стоп», акція «Від Сковороди до Сковороди» (до 290-річчя від дня народження). І, звичайно, Всеукраїнська премія «Найкраща книга Форуму-2012».

«Ми завжди намагалися робити львівський Форум таким, який би не відрізнявся від світових стандартів. Тут одночасно будуть і продаватись книжки, і підписуватись угоди, і проводитись дискусії в галузі між фахівцями про особливості розвитку бізнесу. Також додаємо ще й бібліотечний форум, тому що вважаємо бібліотекарів соратниками в справі донесення книжок до людей, — розповіла президент Форуму видавців Олександра Коваль.

«Але не зважаючи на безгрошів’я і на політичну кризу очікуємо не менше ніж торік відвідувачів — близько 50 тис. Хоча багато хто з видавців каже, що навряд стільки львів’ян прийде, тому що зараз прослідковується деяка соціальна апатія, а в такий час люди перестають купувати книжки. Думаю, приїде багато людей з інших міст. Взагалі готуємо не менше ніж 400 заходів, приїдуть письменники з 18 країн світу. Отже, хоча фінансова скрута і дається взнаки, але все ж найвідоміші і найцікавіші майстри пера будуть представлені у вересневі дні у Львові», — додала вона.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути