chrome firefox opera safari iexplorer

Гостинний двір перетворять на торговий центр із кафешками

10 липня 2012 о 08:51

Виключення Гостинного двору з переліку об'єктів культурної спадщини не загрожує його стінам. Столичні архітектори заспокоюють, що цій будівлі нічого не загрожує.

Захисники ж споруди упевнені, що виключення з переліку — це ще один крок до побудови великого торгівельного центру, спотворення Контрактової площі та виселення з двору діячів культури, йдеться у сюжеті ТСН.

Вони єдині, хто лишився працювати у Гостиному дворі. Бібліотека мала вибратися звідси ще у квітні. Її директорка згадує, що коли у 85-му переїхали сюди, то книжки розставляли півроку. Тепер їх більше. І працівники не проти переїхати в інше приміщення, але за певних умов. «І взагалі така умова: ми маємо бути в історичному центрі міста, неподалік від метро, повинна бути транспортна розв'язка. Але те, що бібліотеці не вистачає на сьогодні тисячу квадратних метрів площі, це зрозуміло. Через це бібліотеку треба в будь-якому випадку збільшувати», — переконана директор бібліотеки Галина Войцехівська.

Бібліотека – останній культурний оплот Гостиного двору. Театр уже виїхав, ресторан і магазин – теж. Тепер усередині облуплений тиньк і розгардіяш, а сходи поросли травою. Перед тим, як піти на канікули, Верховна рада виключила Двір із переліку пам'яток, що не підлягають приватизації.

Громадські активісти упевнені, що спочатку пам'ятку приватизують, а потім тут, на Контрактовій площі, з'являться новий супермаркет і стоянка. Архітектор Андрій Миргородський взагалі не розуміє, як Гостиний двір опинився у переліку культурних пам'яток. За його словами, ще півстоліття тому будівля нагадувала трамвайне депо. І там завжди торгували. За його планом тут має бути будинок із підсвічуванням та скляним дахом.

«Ніякого хмарочосу тут не буде, тут буде будівля такого ж розміру і такої ж поверховості, як сьогодні є. Ми хочемо зробити відкриті галереї у двір, перекрити скляним ліхтарем простір двору, де можна розмістити і кафе, де можна проводити виставки, де можуть бути місця для відпочинку», — запевняє архітектор. Це краєвид із Гостиним двором із боку вулиці Сагайдачного. Точніше, те, що має бути за два роки, і то за умови, що знайдеться власник, а у нього 100 мільйонів гривень на реконструкцію.

Косметичну реконструкцію, бо і стіни, і архітектурну концепцію взагалі обіцяють не міняти.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути