chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині у 150–літній хаті облаштують новий музей Шевченка

17 липня 2012 о 16:07

Сто тисяч гривень виділила Черкаська обласна рада для нового музею Тараса Шевченка, який планують облаштувати в селі Мошни Черкаського району. Там дотепер збереглася стара глиняна хата (їй 150 років) міщанина Нагановського, який тримав у селі заїжджий двір і де влітку 1859 року гостював Тарас Шевченко.

Нині будинком, площа якого 70 квадратних метрів, володіє жителька Мошен — 72–річна Марія Гончар. Хата з голубими віконницями перейшла до неї у спадок від матері, але свого часу це помешкання у Нагановського купив ще її дід. У цій хаті — кілька кімнат, є двір і 16 соток землі.

Як розповідає сільський голова Мошен Антон Чорновол, ще в 1939 році у світ вийшла поштова листівка, яка розповідала про те, що у цій хаті бував Тарас Григорович. Тепер на ній розміщено іменну табличку. За словами черкаського «губернатора» Сергія Тулуба, нині відбувається процедура викупу цього будинку і незабаром розпочнеться його реконструкція, а до 200–річчя з дня народження поета там уже буде відкрито музей.

До речі, серед заходів до відзначення двохсотлітнього ювілею Кобзаря —будівництво Тарасової церкви в Каневі (нині ведуть роботу над її ескізами), відновлення резиденції пана Енгельгардта у Будищі Звенигородського району, у якого козачком був малий Тарас.

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути