chrome firefox opera safari iexplorer

Пасивний спосіб життя вкорочує вік

18 липня 2012 о 11:06

Пасивний спосіб життя вбиває в світі близько 5 млн людей щороку, пише британський медичний журнал Lancet.

«Приблизно троє з 10 осіб у віці 15 років і старше — близько 1,5 млрд людей — не слухають рекомендацій вести активний спосіб життя», — говориться в журналі.

Крім того, в опублікованій статті медики називають проблему пасивного способу життя пандемією.

Як зазначається, ще гірше йдуть справи серед підлітків у віці від 13 до 15 років.

При цьому автори дослідження, результати якого опублікував журнал, підкреслюють, що активний спосіб життя передбачає або 30 хвилин вправ помірної інтенсивності п'ять разів на тиждень, або 20 хвилин інтенсивного навантаження тричі на тиждень. Також можливе поєднання того й іншого.

З віком люди починають вести ще пасивніший спосіб життя, особливо жінки, і це більшою мірою стосується країн з високим рівнем доходу населення, зазначає журнал.

Видання також наводить результати іншого дослідження, яке було присвячене вивченню взаємозв'язку між рівнем фізичної активності та рівнем захворюваності на діабет і рак, проблемами з серцем.

Близько 6% випадків, пов'язаних з коронарною хворобою серця, викликані браком фізичної активності. За даними дослідників, 2% хворих на діабет і 10% онкологічних хворих захворіли саме через занадто пасивний спосіб життя.

В цілому, програми з підвищення рівня активності може врятувати 500 тис. життів на рік, говориться в журналі.

Раніше американські медики прийшли до висновку, що якщо проводити в сидячому положенні не більше трьох годин на день, це подовжує життя в середньому на два роки.

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути