chrome firefox opera safari iexplorer

По всьому світу відбулися масові протести через мовний закон в Україні. ФОТО

12 липня 2012 о 13:30

Учора, 11 липня, українці, що живуть за кордоном, провели акції протесту на знак солідарності з голодуючими на сходах «Українського дому» в Києві і з протестуючими в різних містах України.

Вони виступили на захист української мови і проти законопроекту про мови з пікетами українських дипломатичних установ.

Одна з них відбулася в Нью-Йорку біля Генконсульства України: близько 100 осіб вимагають від президента Віктора Януковича накласти вето на вказаний законопроект.

«Як гарант Конституції, ви маєте однозначно підтримати єдину державну мову України — українську! Українська громада і світ чекає вашого вето!» — Сказано в їх листі, направленому Януковичу.

Схожа акція пройшла біля стін Генконсульства України у Франкфурті. Українська діаспора вимагала скасувати прийнятий мовний закон, підкресливши антиконституційний характер цього закону. На мітингу звучали гасла, серед яких «Українська — єдина державна», «Ганьба катам України», «У Німеччині — німецька, в Росії — російська, в Україні — українська!».

Незадоволені українці прийшли під стіни посольства України в столиці Чехії Празі. Учасники акції тримали в руках гасла «Одна мова — одна держава», «Немає мови — немає держави», «Колесніченка і Ківалова за грати!». В акції протесту взяли участь 15 осіб.

Протестна акція відбулася також в ста метрах від посольства України в Парижі. Її провів Репрезентативний комітет українських організацій Франції. Французька поліція не дозволила проводити пікет безпосередньо перед дверима посольства, загородивши вхід в дипустанову власним мікроавтобусом.

Незважаючи на дощ, на акцію зібралися близько 100 осіб. Її учасники тримали плакати: «Ківалов, мову не вкрадеш!», «Український президент — вбивця демократії», «Рідну мову не дамо нікому» та інші. Вони передали Верховній Раді відозву з 600 підписами, закликаючи Володимира Литвина не підписувати законопроект.

Коли учасники пікету вже збиралися розходитися, до них несподівано підійшов посол Олександр Купчишин. «Я з вами, я — за українську державну мову», — запевнив він.

Такі пікети були заплановані також в Лондоні і Гамбурзі. 15 липня протестна акція відбудеться в Чикаго, а 18 липня — в Торонто.

Законопроект було прийнято 3 липня, його підтримали 248 депутатів за 226 мінімально необхідних. У першому читанні Рада прийняла законопроект 5 червня. Він фактично надає російській мові статус, рівний з українською. На думку політологів, Янукович його підпише.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути