chrome firefox opera safari iexplorer

Польських журналістів можуть «посадити» за образу українок

27 липня 2012 о 12:29

Варшавська прокуратура прийняла рішення розпочати офіційне розслідування справи щодо зневажливих висловлювань ведучих польської радіостанції Eska Rock Куби Воєвудського і Міхала Фігурського про громадянок України, які прозвучали в ефірі їх сатиричної програми Poranny WF у червні.

Про це повідомила заступник прокурора районної прокуратури Варшава-Прага Південь, яка займається цією справою, Анна Левандовська.

Представник польської прокуратури, слова якої наводить РАР, сказала, що слідчі кваліфікували цю справу за статтею Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за «публічну образу групи людей або окремої людини через його національну, етнічну, расову чи релігійну приналежність або відсутність релігійних переконань» до 3 років ув'язнення.

Левандовська додала, що розслідуванням справи займатиметься поліція.

У свою чергу інший представник прокуратури зазначив, що, згідно із польським законодавством, початок офіційного слідства може завершитися висуненням звинувачень або справа може бути закрита, додавши, що слідчі мають на прийняття відповідного рішення 3 місяці.

Джерело повідомило, що прокуратура може продовжити розслідування на більший термін, пояснивши, що польське законодавство не встановлює обмежень щодо терміну офіційного слідства.

Він також зауважив, що доручення поліції розслідувати цю справу не означає, що вона має менше значення.

Представник прокуратури додав, що суд, крім вироку, може також покарати порушників закону фінансово, призначивши штраф від близько 25 тис. до більш ніж 250 тис. євро.

Як повідомлялося, польська прокуратура розпочала попереднє розслідування щодо образливих висловлювань про українок на підставі повідомлень засобів масової інформації у кінці червня. Воно повинно було завершитися або закриттям справи, або рішенням про початок офіційного розслідування.

Висловлювання Воєвудського і Фігурського про домробітницю з України викликали міжнародний скандал, коли українське МЗС виступило з вимогою публічних вибачень, а польське МЗС назвало їх висловлювання «ідіотськими і хамськими».

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути