chrome firefox opera safari iexplorer

Україна спільно з Німеччиною та Сербією зняла фільм про кохання

12 липня 2012 о 15:19

Завершилася робота над фільмом Дар'ї Онищенко «Істальгія», робоча назва — «Спільний шлях». Картина стала досвідом співпраці України, Німеччини та Сербії.

«У цій історії нам вдалося з'єднати три сучасні культури. Це винятковий випадок для національного кінематографу, коли в одному проекті зійшлися талановиті молоді українські актори та зірки європейського кіно», — зазначає режисер картини Дар'я Онищенко.

Зйомки проходили в Києві, Мюнхені та Белграді. У фільмі розкриваються три історії кохання. Навчені життям і вже досить немолоді Руслана (емігрантка з Україною) і Владан (емігрант з Сербії) намагаються створити своє щастя в Мюнхені. Але їх внутрішній зв'язок з Києвом і Белградом все ще досить сильний. Паралельно в картині йде розвиток київської любовної історії 23-річного сина Руслани Богдана і Марії, а також розв'язка бєлградського любовного трикутника сина Владана Зорана і подружньої пари Ялени і Гюнтера.

Як зазначають в Українській кіноасоціації, основні події фільму відбуваються в Німеччині, де герої опиняються в повній ізоляції від німецького суспільства. Їх об'єднує слов'янська культура і власні діти, які залишилися на батьківщині в Україні та Сербії.

«Істальгія» — моя перша робота з українським режисером. Це була дуже натхненна співпраця. В одній з новел я зіграв колишнього боксера, у якого зав'язується роман з українкою. Ця історія розгортається в Мюнхені, де мій персонаж живе вже 14 років", — говорить один з найвідоміших австрійських акторів Карл Маркович.

З українського боку над проектом працювало більше 60 осіб. «Я вважаю, копродукція — одне з найбільш перспективних напрямків розвитку української кіноіндустрії. Було неймовірно цікаво працювати з нашими партнерами з Німеччини та Сербії», — зазначає продюсер стрічки Марія Говоруха.

За словами продюсера української компанії 435 FILMS Анни Паленчук, на сьогоднішній день копродукція — це єдиний шлях, який дозволяє донести українське кіно до найширшої аудиторії. Картина «Істальгія» знята за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Повномасштабна презентація фільму відбудеться восени. Картина вийде в прокат в Україні, Німеччині та Сербії. До того ж,кращі сцени з фільму «Істальгія» будуть представлені в рамках Одеського міжнародного кінофестивалю, який стартує 13 липня.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути