chrome firefox opera safari iexplorer

Україна спільно зі Швецією та Данією знімають фільм у Карпатах

27 липня 2012 о 16:18

У Карпатах повним ходом йду зйомки психологічної драми «Брати», над якою Україна працює спільно зі Швецією і Данією. Про це УНН повідомили у продюсерській компанії «Pronto Film».

Режисером і сценаристом фільму стала українка Вікторія Трофименко. «Брати» — її дебютна повнометражна картина, оскільки до цього вона знімала виключно документальне кіно. Над картиною також працює один з кращих операторів Європи — українець Сергій Михальчук.

В основу сценарію картини покаладено відомий твір шведського письменника Торгню Ліндгрена «Джмелиний мед». вікторія Трофименко взяла фабулу роману і перенесла його Верховинський район Карпат, де живе одна з найцікавіших українських народностей — гуцули. Так скандинавська історія набула гуцульський колорит. Як зазначає режисерка, вона викинула з «Джмелиного меду» безліч деталей і акцентувала увагу на взаємовідносинах братів.

Цікаво, що головні герої картини розмовляють на автентичному гуцульському діалекті. Для адаптації до перегляду в Україны фільм, швидше за все, доведеться субтитрувати літературною українською мовою.

Планується, що робота над картиною про життя гуцульських братів буде завершена в 2013 році.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути