chrome firefox opera safari iexplorer

Україна спільно з Німеччиною та Сербією зняла фільм про кохання

12 липня 2012 о 15:19

Завершилася робота над фільмом Дар'ї Онищенко «Істальгія», робоча назва — «Спільний шлях». Картина стала досвідом співпраці України, Німеччини та Сербії.

«У цій історії нам вдалося з'єднати три сучасні культури. Це винятковий випадок для національного кінематографу, коли в одному проекті зійшлися талановиті молоді українські актори та зірки європейського кіно», — зазначає режисер картини Дар'я Онищенко.

Зйомки проходили в Києві, Мюнхені та Белграді. У фільмі розкриваються три історії кохання. Навчені життям і вже досить немолоді Руслана (емігрантка з Україною) і Владан (емігрант з Сербії) намагаються створити своє щастя в Мюнхені. Але їх внутрішній зв'язок з Києвом і Белградом все ще досить сильний. Паралельно в картині йде розвиток київської любовної історії 23-річного сина Руслани Богдана і Марії, а також розв'язка бєлградського любовного трикутника сина Владана Зорана і подружньої пари Ялени і Гюнтера.

Як зазначають в Українській кіноасоціації, основні події фільму відбуваються в Німеччині, де герої опиняються в повній ізоляції від німецького суспільства. Їх об'єднує слов'янська культура і власні діти, які залишилися на батьківщині в Україні та Сербії.

«Істальгія» — моя перша робота з українським режисером. Це була дуже натхненна співпраця. В одній з новел я зіграв колишнього боксера, у якого зав'язується роман з українкою. Ця історія розгортається в Мюнхені, де мій персонаж живе вже 14 років", — говорить один з найвідоміших австрійських акторів Карл Маркович.

З українського боку над проектом працювало більше 60 осіб. «Я вважаю, копродукція — одне з найбільш перспективних напрямків розвитку української кіноіндустрії. Було неймовірно цікаво працювати з нашими партнерами з Німеччини та Сербії», — зазначає продюсер стрічки Марія Говоруха.

За словами продюсера української компанії 435 FILMS Анни Паленчук, на сьогоднішній день копродукція — це єдиний шлях, який дозволяє донести українське кіно до найширшої аудиторії. Картина «Істальгія» знята за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Повномасштабна презентація фільму відбудеться восени. Картина вийде в прокат в Україні, Німеччині та Сербії. До того ж,кращі сцени з фільму «Істальгія» будуть представлені в рамках Одеського міжнародного кінофестивалю, який стартує 13 липня.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути