chrome firefox opera safari iexplorer

Україна спільно зі Швецією та Данією знімають фільм у Карпатах

27 липня 2012 о 16:18

У Карпатах повним ходом йду зйомки психологічної драми «Брати», над якою Україна працює спільно зі Швецією і Данією. Про це УНН повідомили у продюсерській компанії «Pronto Film».

Режисером і сценаристом фільму стала українка Вікторія Трофименко. «Брати» — її дебютна повнометражна картина, оскільки до цього вона знімала виключно документальне кіно. Над картиною також працює один з кращих операторів Європи — українець Сергій Михальчук.

В основу сценарію картини покаладено відомий твір шведського письменника Торгню Ліндгрена «Джмелиний мед». вікторія Трофименко взяла фабулу роману і перенесла його Верховинський район Карпат, де живе одна з найцікавіших українських народностей — гуцули. Так скандинавська історія набула гуцульський колорит. Як зазначає режисерка, вона викинула з «Джмелиного меду» безліч деталей і акцентувала увагу на взаємовідносинах братів.

Цікаво, що головні герої картини розмовляють на автентичному гуцульському діалекті. Для адаптації до перегляду в Україны фільм, швидше за все, доведеться субтитрувати літературною українською мовою.

Планується, що робота над картиною про життя гуцульських братів буде завершена в 2013 році.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...