Кожен четвертий українець не читає книжок, — такі результати цьогорічних досліджень компанії GfK Ukraine. Для 73% населення книга не входить у сферу зацікавлень. Серед причин того, чому українці не читають, експерти вказують на наслідки «лихих 90-х», старіння бібліотечних фондів і відсутність моди бути освіченим.
За даними фахівців, зараз щодня чи майже увесь тиждень читає трохи більше 15% українців, 19% — беруть до рук книгу раз на місяць.
«Саме у молодих українців гасне інтерес до книг. Якщо у 2009-у році серед тих, хто щодня відкривав книгу, був 31% людей до 30-и років, то у 2011-у році показник впав до 26%. Натомість люди почали більше уваги приділяти інтернету і комп'ютерам», — зауважують дослідники.
Найбільше начитана у Європі нація — шведи. Близько 84% з них щороку прочитує щонайменше одну книгу. За даними соціологів, у Казахстані та Естонії чверть населення країни не читає книг взагалі.
У Бразилії до читання книг заохочують в'язнів. За кожну прочитану книгу їм скорочують термін перебування за ґратами на 4 дні. В'язні можуть вибирати між художніми творами, філософськими чи науковими працями. На читання однієї книги дають до місяця часу. У рік зараховують не більше 12 прочитаних книг.