chrome firefox opera safari iexplorer

Уряд і ЮНЕСКО граються Лаврою і Софією

27 липня 2012 о 10:18

Якщо ЮНЕСКО виключить із Списку об’єктів Всесвітньої спадщини Києво-Печерську Лавру та Софійський собор, це призведе до їх негайної забудови.

Таку думку під час прес-конференції висловив голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

«Влада, не зацікавлена в тому, щоб в столиці збільшилась кількість пам’яток, визнаних ЮНЕСКО, оскільки їй це не вигідно. Адже, якщо Софію і Лавру виключити з охоронного списку ЮНЕСКО, то забудовників одразу отримають змогу забудувати весь центр Києва хмарочосами, який перестане бути охоронною зоною», — переконаний О. Бригинець.

Саме тому, вважає депутат, зважаючи на зневажливе ставлення влади до історичної спадщини, ЮНЕСКО хоче, але не може виключити зі свого списку Лавру і Софію, бо боїться, що після цього пам’ятки зруйнують.

«А українська влада може, але не хоче врятувати ці пам’ятки, тому що нікого не боїться: ні Бога, ні власного народу, ні ЮНЕСКО. На кожній сесії Київради ухвалюються рішення, які призводять до створення нових «гарячих точок»: то продають будинок із дозволом його перебудови, то виділяють ділянку для забудови в охоронній зоні і т.п.»- наголосив О. Бригинець.

Депутат зауважив, що з цієї з причини ні Кирилівська, ні Андріївська церква не входять до списку ЮНЕСКО. Хоча інші менш відомі та старовинні пам′ятки в Європі захищені цією організацією.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути