chrome firefox opera safari iexplorer

6 мільйонів українців мігрували за кордон

21 серпня 2012 о 16:24

Число емігрантів з України досягла 6 мільйонів осіб, або ж сьомої частини всього нинішнього населення колишньої радянської республіки.

Відповідні дані опублікувала Міжнародна організація з міграції, пише Українська правда з посиланням на «Радіо Свобода».

Відтік громадян України відбувається в основному за рахунок студентів. Половина українських емігрантів — молодь у віці до 35 років.

За останні три роки кількість бажаючих навчатися за кордоном виросла мінімум на 10 відсотків.

Про це говорить консультант з освітніх програм одного з освітніх агентств Ганна Уразова.

За її словами, найчастіше українські студенти обирають для навчання Британію, Канаду, Латвію, Литву, Польщу, США і Чехію.

«Перш за все — через кращу якість освіти. Адже тут навчальні програми є актуальними і мають практичний характер», — констатує фахівець.

Крім того, за словами експерта Центру Разумкова Павла Розенка, Україна відлякує молодь низьким рівнем соціальних послуг, недоступністю житла, відсутністю національного культурного простору та професійних перспектив.

До того ж, про довгострокову стратегію на українському ринку праці сьогодні ніхто не говорить, відзначає експерт.

Соціологічне опитування київського центру «Софія» свідчить, що більше половини молодих жителів України у віці від 18 до 29 років готові емігрувати.

Середня зарплата на Україні — близько 370 доларів — в числі найнижчих на пострадянському просторі, не кажучи про європейські країни.

Нагадаємо, в період з 2002 до 2009 року 28 000 українців отримали німецьке громадянство.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути