chrome firefox opera safari iexplorer

Дніпропетровщина відзначить 150-річчя вірша «Ще не вмерла Україна»

21 серпня 2012 о 10:36

У навчальних закладах Дніпропетровщини вирішено провести низку заходів, присвячених історії українського державотворення та 150-річчю написання вірша Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна».

Про це кореспондентові УКРІНФОРМу повідомили в головному управлінні освіти й науки Дніпропетровської облдержадміністрації.

«У 2012 році в рамках відзначення Дня незалежності України, Дня Державного Прапора України та 150-річчя написання П. Чубинським вірша „Ще не вмерла Україна“ головним управління освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації заплановано проведення низки інформаційно-просвітницьких заходів, а саме: студентських та учнівських конференцій, круглих столів, уроків, бесід, годин спілкування, присвячених історії українського державотворення та 150-річчю написання Державного Гімну України, виставок художньої, наукової, історичної літератури, документів, фотографій, присвячених утвердженню незалежності України», — пояснили в управлінні.

Крім того, у кожному навчальному закладі області будуть організовані куточки державної та національної символіки.

На думку освітян, такі заходи допоможуть у вихованні молодої людини-патріота, утвердженні вільного громадянина як активного, самодостатнього учасника суспільного розвитку України, підвищенні рівня культури спілкування учнів та студентів.

Розділи: Новини освіти

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути