chrome firefox opera safari iexplorer

День незалежності в Україні відзначатимуть офіційними заходами та фейєрверками

22 липня 2012 о 16:35

Кабінет Міністрів України затвердив план заходів з підготовки та відзначення  21-ї річниці незалежності України. Відповідне розпорядження було ухвалене на засіданні Уряду 18 липня 2012 року. Про це УНН повідомили у прес-службі Міністерства культури.

Відповідно до затвердженого Плану заходів, у день 21-ї річниці незалежності України у столиці – місті Києві, обласних і районних центрах, інших населених пунктах будуть проведені урочисті заходи за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, депутатського та дипломатичного корпусу, міжнародних, громадських організацій, політичних партій, діячів науки та культури. Відбудеться покладення квітів до пам’ятних знаків та пам’ятників видатним діячам українського державотворення, борцям за свободу та незалежність України.

Планується проведення наукових конференцій, круглих столів, виставок фото- та архівних документів, показ на загальнонаціональних і регіональних каналах телебачення документальних фільмів, присвячених історії українського державотворення та питанням сучасного розвитку держави, проведення всеукраїнських і регіональних виставок досягнень у сфері економіки, науки, освіти та культури, а також святкових ярмарків.

Крім того, планується проведення додаткових заходів із забезпечення благоустрою населених пунктів, упорядкування об’єктів культурної спадщини, пам’ятників і місць поховань борців за незалежність України, пам’ятників воїнам, полеглим у боях за її свободу.

Закордонні дипломатичні установи України  проведуть урочисті заходи з нагоди 21-ї річниці незалежності України із залученням до участі в них представників української громадськості за кордоном.

Увечері, 24 серпня, пройдуть святкові феєрверки в містах Києві, Севастополі, обласних центрах і містах-героях.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути