chrome firefox opera safari iexplorer

У травні держава відзначить 140-річчя Василя Стефаника

06 квітня 2011 о 11:34

Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про відзначення 140-річчя з дня народження Василя Стефаника» (реєстр. № 8182).

Документом, зокрема, передбачено урочисто відзначити на державному рівні 140-річчя з дня народження Василя Стефаника, видатного українського письменника та громадського діяча.

Так, Кабінету Міністрів запропоновано у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення відповідних заходів, а також розробити та затвердити план заходів, вирішити питання щодо його фінансового та матеріально-технічного забезпечення.

Планується також організувати тематичні виставки, присвячені життю та діяльності Василя Стефаника.

Державному комітету телебачення і радіомовлення рекомендовано організувати показ тематичних теле- і радіопередач, присвячених життю цього видатного письменника.

Документом запропоновано також Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, Українському державному підприємству поштового зв’язку «Укрпошта» — видати серію ювілейних поштових марок.

Як відомо, 140 років з дня народження Василя Семеновича Стефаника виповниться 14 травня 2011 року.

«Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути