chrome firefox opera safari iexplorer

«Новели» Василя Стефаника (Аудіо)

21 листопада 2011 о 14:28

За сприяння народних депутатів України Степана Давимуки та Дмитра Шлемка побало світ аудіовидання «Новели» Василя Стефаника", яке було підготоване до 140-річчя з дня народження видатного письменника (виповнилося у травні 2011 р.).

«До широкої аудиторії у 140-річчя народження (виповнилося у травні 2011 року) іде геніальний український новеліст Василь Стефаник (1871—1936) зі своєю сповіддю «Моє слово» та трепетом душі героїв своїх новел-образків, за висловом Івана Франка, більш ліричних ніж епічних, з терпким гумором родинних болячок.

Іде з барвами говору рідного Покуття (східна місцевість між Дністром і Карпатами Івано-Франківської області), з неповторним тембром живого слова Народного артиста України Святослава Максимчука, який, як ніхто з читців, одухотворив органічний біль душі від злиднів, родинних негараздів, втрати волі України в часи УНР моїх краян.

Михайло Чорнопиский, доцент Львівського національного університету ім. Івана Франка», — йдеться у передмові до диску.

1. Моє слово (9.47)
2. Лесева фамілія (9.12)
3. Сини (22.28)
4. Побожна (8.35)
5. Новина (9.43)
6. В корчмі (9.55)
7. Камінний хрест (41.40)

С. Максимчук

Твори виконує народний артист України Святослав Максимчук.

Звукорежисер: Віталій Бохонко

Музичне оформлення: Тетяна Шипош

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути