chrome firefox opera safari iexplorer

Київська бієнале сучасного мистецтва назвала своїх переможців і закрилася

01 серпня 2012 о 10:41

У понеділок ввечері відбулась церемонія нагородження премій Першої Київської бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012 і офіційне закриття цього масштабного культурного проекту.

За словами комісара бієнале Наталії Заболотної, за два місяці роботи виставки, її відвідало понад 120 тисяч людей. Це якщо не рахувати останню Ніч Бієннале, якою і закривали у понеділок ARSENALE 2012.

Визнання-відкриття

Ідея заснувати ці премії з’явилась вже під час проведення бієнале, розповів у коментарі «Українській правді. Життя» куратор Спеціального проекту ARSENALE  Олександр Соловйов.

«Ці нагороди не є результатом якогось конкурсу, це просто нагорода від організаторів», — сказав він.

Лауреатом Премії ARSENALEAWARDS 2012 у номінації За вагомий внесок у розвиток сучасного мистецтва стала британська художниця Філліда Барлоу.

«Вона дуже добре знана вже багато років у світі мистецтва скоріше як вчитель, а не тільки як митець. Приблизно 10 років тому вона повністю покинула викладацьку діяльність і зайнялась мистецтвом як художник», — прокоментував нагородження куратор бієнале Девід Елліот.

"Насправді особливо приємно насолоджувати Філліда Барлоу ще й через те, що вона зробила інсталяцію, яка повністю відповідає місцю, і вона була зроблена спеціально для бієнале і для місця у «Арсеналі», — додав він.

У номінації Відкриття ARSENALE 2012 лауреатами Премії ARSENALEAWARDS 2012 названо двох митців – Миколу Малишка і Андрія Сагайдаковського.

Як пояснив нам ARSENALE  Олександр Соловйов, оцінювала, кому присудити премії, експертна рада у складі комісара бієнале Наталії Заболотної, куратора головного проекту Девід Елліотт, куратор спеціального проекту «Подвійна гра» та ще двох експертів.

Нагородження Малишка і Сагайдаковських, за словами Соловйова, є не скільки відкриттям (як у назві номінації), а саме як заслужене визнання цих художників, які відомі у вузькому колі митців і критиків.

Лауреатами Премії ARSENALEAWARDS 2012 у номінації Вибір глядацької аудиторіїоголошено одразу трьох художників – Яйой Кусама, Чігару Шіота з Японії, а також китайського митця Сонг Донга.

Їхні роботи справді були видовищними і саме фото на фоні ліхтариків Кусама і рожевої кімнати з чорними крапками найчастіше публікували у соцмережах відвідувачі виставки.

Грошові винагороди отримують Філліда Барлоу (20 тисяч доларів) Микола Малишко і Андрія Сагайдаковський (по 15 тисяч доларів).

Фото «Української правди. Життя» та «Коментарі», а також з Facebook Ya-Galley

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути