chrome firefox opera safari iexplorer

На Львівщині відкрили пам’ятник молодому Шевченкові. ФОТО

25 серпня 2012 о 11:08

З нагоди Дня Незалежності у селі Зубра Львівської області урочисто відкрили пам’ятник поету Тарасові Шевченку.

Пам’ятник на центральній площі села встановили з ініціативи та коштом почесних мешканців Зубри, депутатів Львівської обласної ради, братів Богдана та Ярослава Дубневичів.

«Сьогодні ми відкриваємо пам’ятник нашому величному Тарасу Григоровичу Шевченку. Ми його в сім’ї великій, вольній, новій не тільки згадали незлим, тихим словом – ми його навічно вписали у нашій рідній Зубрі. Я хотів би, щоб всі ми і майбутні покоління зубрян жили за словами Шевченка, щоб його постать нагадувала нам, що ми – українці, що ми маємо бути патріотами своєї держави», – сказав під час виступу Богдан Дубневич.

Особливістю пам’ятника Шевченкові у Зубрі є те, що на ньому Кобзар увічнений у молодому віці. Таким поета зображують рідко.

Фото zik.ua

Автором монумента є львівський скульптор Любомир Кукіль. Він переміг у відповідному конкурсі, у якому, окрім нього, взяли участь ще шість скульпторів. Але їхні проекти було відхилено, оскільки Шевченко в них поставав у «заїждженому» ще з радянських часів образі – в кожусі, шапці та з вусами.

Любомир Кукіль працював над пам’ятником близько року: «Десь до року ліпив глиняну модель. Потім це переводилося в гіпсову модель, а потім відливалося у бронзі».

Загалом на пам’ятник пішло півтори тонни бронзи. Постамент виготовлений з граніту.

Скульптор намагався наблизити Шевченка до людей, тому уникав помпезності. «Я старався, щоб він не був помпезний, не стояв у недосяжній висоті – а щоб був ближче до людей, до народу, щоби навіть діти могли доторкнутись до кобзи, покрутити на ній кілочки», – розповів пан Кукіль.

Скульптуру Кобзаря у Зубрі освятив Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ кир. Ігор Возняк.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути