chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві може з'явитися старообрядницька церква

06 серпня 2012 о 10:23

Віряни-старообрядники змусили КМДА замислилась над будівництвом старообрядницької церкви на честь Успіня пресвятої Богородиці.

Про це йдеться у відповіді КМДА на запит голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця щодо повернення релігійній громаді Руської Старообрядницької Церкви приміщення колишньої старообрядницької церкви Успіня Пресвятої Богородиці на вул. Сковороди, 9-Б, чи передбачення в бюджеті Києва на 2013 рік коштів на будівництво нової старообрядницької церкви.

«Як повідомили в КМДА «на сьогодні питання передбачення коштів в 2013 році на будівництво старообрядницької церкви ще опрацьовується». Сподіваюсь, питання щодо повернення старообрядникам приміщення для богослужінь, яке не вирішується роками, розв’яжеться вже в 2013 році», — висловив сподівання О. Бригинець.

Депутат зауважив, що і комісія Київради питань культури, і комісія з питань власності підтримали передачу релігійній громаді приміщення, в якому колись діяла старообрядницька церква за умови віднайдення прийнятного приміщення Інституту археології, який на сьогодні знаходиться в будівлі колишньої церкви.

«КМДА не знайшла приміщення для переселення Інституту. У зв’язку із неможливістю виселення наукової установи та необхідністю відновити справедливість щодо повернення старообрядникам храму для богослужінь, влада мусить збудувати для старообрядників нову церкву. Як на мене – це хороший вихід з ситуації, що склалась навколо приміщення на вул. Сковороди, 9-Б»,- вважає О. Бригинець.

Сьогодні у приміщенні по вул. Г.Сковороди, 9- Б розміщене відділення Інституту археології НАН України, договір оренди у якого закінчився 27.08.2011 року. Релігійна громада Старообрядницької церкви просить повернути культову споруду, що колись належала їх парафії, у користування церкви.

Нагадаємо, будинок на вул. Г.Сковороди, 9- Б (колишня вул. Набережно-Микільська, 9/14) є пам’яткою архітектури національного значення. За документальними даними зазначений будинок 1849 року успадкували купці Скворцови, що були старообрядцями і передали його Старообрядницькій церкві. У 1891 році за згаданою адресою офіційно зафіксована Церква Успіння Пресвятої Богородиці. У 1936 році храм був закритий.

8 листопада

Інші дати
Народився Дмитро Байда-Суховій
(1882, с. Нагірне, Полтавська область – 1974) – український актор, режисер, бандурист, збирач і пропагандист українських народних пісень, один із засновників українського кіно. На початку 1910-х років одним з перших в Україні почав фільмувати театральні постановки, створивши популярні на той час фільми "Кума Хвеська" (1910), "Жидівка-вихрестка" (1911), "Змія підколодна" (1911), "Сватання на вечорницях" (1911), "Три кохання в мішках" (1911), "Навкруги зрада" (1912), "Шельменко-денщик", "Запорізький скарб" (1912), "Спіть, орли бойові" (1914). Німі картини озвучувалися прямо під час показу глядачам – музикою, шумами й акторами, які за екраном дублювали самі себе. Крім того, Дмитро Байда-Суховій акомпанував своїм стрічкам грою на бандурі.
Розгорнути
Народився Африкан Криштофович
(1885, с. Криштоповка, Харківська область – 1953) – вчений геолог, палеоботанік, засновник радянської палеоботанічної школи.
Розгорнути
Народився Олесь Досвітній
(Олександр Скрипаль-Міщенко) (1891, м. Вовчанськ, Харківська область - 1934) - українського письменника. Один з організаторів Ялтинської і Одеської кінофабрик. Автор оповідань та повістей: «Алай», «Гюлле», «Нотатки мандрівника», «На плавнях», «Піймав», «Постаті», «Сірко», «На той бік», «Новели»; романів «Американці», «Хто», «Нас було троє», «Кварцит».
Розгорнути