chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві вручили нагороди премії імені Івана Франка

30 серпня 2012 о 09:52

Учора, 29 серпня, в «Українському домі» в рамках Книжкової виставки-ярмарку відбулося вручення дипломів лауреатам премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності за 2012 рік. Про це УНН повідомили в департаменті інформаційної політики Держкомтелерадіо.

В урочистій церемонії нагородження взяв участь перший заступник Голови Держкомтелерадіо України Анатолій Мураховський.

Він зазначив, що традиційно визначення переможців премії відбувається напередодні річниці з дня народження видатного публіциста, поета і філософа Івана Франка – 27 серпня.

Лауреатом премії ім. І.Франка у номінації «За найкращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» став Володимир Стадниченко за публіцистичну роботу «Садівник щастя».

Ця фундаментальна праця присвячується великому мислителю Григорію Сковороді, його вченню про щастя людини. Світлий обрис мислителя влучно підкреслюють спогади людей, які обрали в житті сковородинський шлях.

«Книга звернена до читача, який відчуває потребу долучитися до сучасного сковородинського руху, головною ціллю якого є зберегти та примножити пам'ять про унікального філософа, популяризувати його творчу спадщину, використати його погляди в нашому сьогоденні для створення нової демократичної України», – повідомив Володимир Стадниченко.

Франківський лауреат також зазначив, що подібна публіцистична праця – лише частина великого проекту, приуроченого до 300-ліття від дня народження Григорія Сковороди, що відзначатиметься у 2022 році. Керівником цього проекту виступив директор Інституту інноваційного менеджменту Харківського національного технічного університету сільського господарства імені П. Василенка Іван Гришин. Пан Стадниченко розповів і про мету «Сковороди 300» – використання ідей мислителя чи не у всіх сферах суспільного життя — навчальному процесі, туризмі, сільському господарстві тощо.

У номінації «За найкращий твір у телевізійній сфері» перемогла авторська телепрограма Владислава Войцеховського «Формат 1:1» Дніпропетровської ОДТРК.

Програма присвячена річниці народження Т.Г. Шевченка. Автор і гості намагаються осмислити вплив Кобзаря на формування сучасного українського суспільства. Фахівці різного профілю розглядають аспекти сучасного життя з погляду суспільних цінностей.

У номінації «За найкращий твір у радіомовній

сфері» премію присуджено творчому колективу Національної Радіокомпанії України (автор Віктор Цвіліховський, режисер Вадим Колосок, продюсери Геннадій Ракуленко, Євгенія Калайда, ведучий Роман Коляда) за цикл радіпрограм «20 миттєвостей Незалежності».

У номінації «За найкращу наукову роботу в інформаційній сфері» премію присуджено  головному редактору газети «Запорізька правда» Аллі Кобинець за монографію «Газета „Громадська думка“/»Рада" (1905—1914 рр.): утвердження національної ідеї на тлі доби". В основу видання покладений аналіз першої україномовної газети «Громадська думка»/"Рада",  яка щоденно виходила у Києві у 1905—1914 роках. Газета, незважаючи на всі складнощі, пов’язані із перебуванням території України у складі тодішньої  Російської імперії, відстоювала позиції української державності. Її друковане слово доходило і до поселення українців у Сибіру та на Далекому Сході та  Заході України.

Нагадаємо, що за пропозицією Держкомтелерадіо та Національної спілки журналістів постановою Кабінету Міністрів України в 2003 році було встановлено премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути