chrome firefox opera safari iexplorer

Мобільні телефони виконуватимуть голосові команди українською мовою

29 вересня 2012 о 09:23

“Немає магії сильнішої, ніж магія слів”
Анатоль Франс

Компанія Nuance Communications спеціалізується на цій «магії», розробляючи інструменти голосового управління різноманітними технологіями. Успішні програми Dragon дозволять користувачам надиктовувати SMS, електронні листи, оновлювати статуси у соціальних мережах та здійснювати Інтернет-пошук у 37-ми країнах по всьому світу.

Віднині – мобільні телефони розуміють українську мову.

Так, 25 вересня, у Києві відбулася презентація двох програм розроблені спеціально українською мовою: Dragon Dictation та Dragon Search, які працюють на iPhone, іPad та iPod touch.

Презентували новинку в Україні Раймунд Шмальд — маркетинг-менеджер мобільного напрямку Nuance Communications у Європі, на Середньому Сході та в Африці; Аня Фрайхайт — маркетинг-менеджер Nuance Communications у Східній Європі та Олександр Пітерман — засновник української спільноти користувачів iPhone та іPad в рамках сайту UkrainianiPhone.com.

Весь захід пройшов на одному диханні. Розпочав його Раймунд Шмальд зі своєї презентації, яку почав з питання до журналістів: «Чи Ви коли-небудь користувалися ппродуктами компанії Nuance?». Більшість присутніх негативно відповіли на поставлене запитання. «А як щодо T9? Або системи введення Swipe, яка так популярна на Android та інших мобільних системах?». Виявляється, технології Nuance Communications використовуються практично у всіх мобільних пристроях, навігаторах, телевізорах, автомобілях та Siri!

Але повернемося до новинок. Кілька слів про ці програми:
Dragon Dictation – це проста у використанні програма для розпізнавання мовлення, яка дозволяє надиктувати SMS, e-mail повідомлення, статуси у Facebook або Twitter.

Dragon Search – це швидкий та точний спосіб пошуку онлайн-контенту (Googl, Yahoo!, Twitter, iTunes, Wikipedia тa YouTub) за допомогою голосу. Програми працюють на iPhone, іPad та iPod touch.

Як працюють обидві програми продемонстрував всім присутнім Олександр Пітерман, підключивши свій iPhone до проектора та наглядно продемонстрував, дійсно, дивовижне нововведення.

За словами Раймунда Шмальда, з 26 вересня 2012 року Компанія Nuance Communications, Inc. (NASDAQ : NUAN) оголосила, що ці програми стануть доступні безкоштовно для завантаження в українській крамниці Арр Store. Віднині вони підтримують українську мову, таким чином розширюючи глобальну присутність програмного забезпечення Dragon (загалом програма підтримують понад 60 мов та діалектів).

А як тоді щодо інших марок мобільних телефонів? Невже вони не «розумітимуть українську»? «Розумітимуть, — заспокоює пан Шмальд – якщо фірми мобільних телефонів, які являються нашими партнерами, захочуть придбати ці програми!».

Загалом, компанія Nuance познайомила десятки мільйонів користувачів в обох Америках, Європі, Азії, Австралії та на Середньому Сході з потужними розробками у сфері розпізнавання голосу ще в грудні 2009 року. Тепер, після запуску в Україні, програми Dragon Dictation та Dragon Search доступні у 18-ти країнах Європи.

В подальшому фірма планує розповсюджувати технології голосового розпізнавання на різноманітні термінали, побутову та інші техніки для полегшення життя людей.

Для отримання детальнішої інформації, завітайте на www.NuanceMobileLife.com.

Текст і фото Марії Поливач

«Рідна країна»

Розділи: Суспільство

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути