chrome firefox opera safari iexplorer

На столичному Трухановому острові щороку відбуватиметься українсько-шведський фестиваль

25 вересня 2012 о 13:12

Спільний українсько-шведський рок- та екстрим-фестиваль «Рок Січ» відтепер відбуватиметься на Трухановому острові в Києві щороку. З ініціативою започаткувати цю традицію виступив відомий український музикант і громадський діяч Олег Скрипка. Про це УНН повідомили у прес-службі КМДА.

Фестиваль відбуватиметься під особистим патронатом голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова. Проект було презентовано в рамках двостороннього форуму Києва та Стокгольма.

«Після завершення ЄВРО-2012 ми вирішили не закривати кемпінг на Трухановому острові. Переконаний, що шведські вболівальники ще не раз повернуться до Києва. Якщо не заради футболу, то заради музики, екстриму та приємних вражень», – зазначив О.Попов.

За задумом організаторів, фестиваль має органічно поєднати українську та шведську культури. Він налічуватиме одразу сім майданчиків, у тому числі – дві сцени збудовані безпосередньо на Дніпрі у вигляді козацьких «Чайок».

Окрім виступів відомих українських і шведських рок-команд у рамках фестивалю на Трухановому острові відбудеться міжнародний лицарський турнір, байк-парад і змагання з авто-тюнінгу. Другою локацією фестивалю стане столичний екстрим-парк, що на території парку Дружби народів. Там відбудуться міжнародні змагання з понад 60-ти екстремальних видів спорту «Freegames». Старт фестивалю призначено на травень наступного року. Планується, що його відвідають кілька тисяч туристів зі Швеції. Мешкатимуть шведи, уже за традицією, у наметовому кемпінгу на Трухановому острові.

«Ми запланували дійсно грандіозний проект. Українська та шведська автентика багато в чому споріднені, тож поєднуються дуже органічно та природно. Буде багато якісної музики, захоплюючих розваг і яскравих емоцій. Приємно, що ідею із задоволенням підхопила й шведська сторона. Сьогодні ми підписали відповідний меморандум», – розповів Олександр Коваленко, виконавчий директор громадської організації «Країна мрій».

Зі Стокгольму ідею вже підтримали шведські тур-оператори та асоціація футбольних уболівальників Королівства.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути