chrome firefox opera safari iexplorer

Археологи проводять розкопки на Андріївському узвозі

02 жовтня 2012 о 13:49

Культурний шар на території колишньої фабрики Юність майже знищений ґрунтовним будівництвом у 70-тих роках минулого століття. Цим пояснюється мізерно мала кількість знахідок на місці розкопок.

Про це повідомив в інтерв'ю ТСН заступник директора Інституту археології Національної академії наук України Гліб Івакін.

«Особливої цінності знайдене археологами поки що не становить. Фахівці вивчають розкоп на глибині 3,5-4 метри на різних ділянках території колишньої швейної фабрики. Уже можна констатувати, що культурний шар буквально пошматований під час будівництва бетонних корпусів фабрики у 70-тих роках минулого століття . Зараз археологи ведуть камеральні роботи: рідкісні знахідки потрібно вийняти із ґрунту, очистити та укласти в ящики для подальших досліджень, щоб розширити відомості вчених про палеорослинність та палеоландшафти цієї ділянки Києва», — розповів Гліб Івакін.

 

  Повернули до життя. У Києві після реконструкції відкрили Андріївський узвіз

Відомий історик Станіслав Цалик також вважає, що сенсацій на розкопках чекати не варто. «Нинішній Андріївський узвіз століттями був звичайним шляхом, який з'єднував княже місто з ремісничим передмістям. Квартал на схилах почав розвиватися в кінці XVIII століття, коли звели Андріївську церкву. Тоді ж на місці недавно знесеної швейної фабрики Юність з'явилися перші хати-мазанки, — зазначає києвознавець . — Наступне покоління будівель на цьому розі вулиці пережило кілька реконструкцій, але історичної цінності вони не становили, тому в кінці брежнєвської епохи городян планово відселили з постарілих квартир на Оболонь і звели корпуси швейної фабрики.

 

Археологи зараз на її місці роблять розкоп. Це стандартна норма, але шанси знайти хоч щось цінне — низькі. Більш продуктивними на археологічні знахідки є Контрактова площа, Верхній Вал, сучасна вулиця Сковороди, де традиційно кипіло життя на Подолі».

Нагадаємо, що ділянку колишньої швейної фабрики Юність, площа якої більше гектара, археологи почали досліджувати ще минулого року. Групу висококваліфікованих співробітників очолює кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу археології Києва Інституту археології НАН України Аркадій Козловський. Закінчити розкопки планують до кінця жовтня.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути