chrome firefox opera safari iexplorer

Мінкульт перевірить фонди Національного художнього музею

26 жовтня 2012 о 10:05

Наказом міністра культури Михайла Кулиняка створена комісія з перевірки дотримання Національним художнім музеєм України встановленого законодавством порядку і стану зберігання фондів музею.

«Таке рішення прийнято з метою перевірки фактів, викладених у зверненні народного депутата України від 22.10.2012 р. № 083 в Мінкультури, з метою контролю за станом зберігання та переміщення музейних предметів Музейного фонду України, що зберігаються у фондах Національного художнього музею, а також з урахуванням звернень працівників музею та згідно з Інструкцією з обліку та зберігання музейних цінностей», — йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що до складу комісії увійшли представники Міністерства культури і головні хранителі фондів Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького та Національного музею Тараса Шевченка.

Як повідомлялося, 5 квітня 2012 року з посади директора Національного художнього музею України був звільнений Анатолій Мельник, який раніше заявив, що з Будинку уряду зникли картини відомого українського художника Миколи Глущенка: «У риболовецькому колгоспі», «Вітрила на морі», «Дніпровська даль»,«Cело біля річки».

Перші дві картини зникли, ще дві, які залишилися висіти в Кабінеті Міністрів, працівники музею назвали фальшивкою. Страхова оцінка оригіналів становить 560 тисяч 700 гривень та 600 тисяч 700 гривень, відповідно.

6 квітня Міністерство культури повідомило, що звільнило Мельника з посади гендиректора Національного художнього музею за невиконання музеєм основних планових показників діяльності.

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...