chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині заснували літературну премію імені Тодося Осьмачки

17 жовтня 2012 о 15:12

Черкаська обласна організація Національної спілки письменників України, Смілянський міськрайонний благодійний фонд «Тодось Осьмачка» та підприємство «Булатецькі брати» засновують літературну премію імені Тодося Осьмачки.

Вона присуджуватиметься за високохудожні твори (поетичні збірки, ліро-епічні, драматичні та прозові твори), в яких на архетипному рівні зображується український національний характер, осмислюється історична доля України та її народу, втілюється ідея національно-державної незалежності, пише Прочерк.

Премія присуджується один раз на рік до дня народження Тодося Осьмачки – 16 травня і вручається на батьківщині письменника в селі Куцівка Смілянського району.

Премія присуджується за рішенням конкурсної комісії, яка організовує проведення конкурсу, визначає лауреата премії. Рішення конкурсної комісії правочинні за наявності двох третин її складу.

До участі в конкурсі допускаються книги чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, надруковані протягом останніх 3-х років, не відзначені іншими преміями, але з числа тих, які здобули високу оцінку літературної критики, громадськості, читачів. Мова творів – українська.

Право висунення творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів (при цьому додається відповідний протокол). Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора. На здобуття премії можуть претендувати письменники України та українського зарубіжжя. Посмертно премія не присуджується.

Організація, яка висуває кандидатуру на здобуття премії, подає до конкурсної комісії (за адресою: 18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 219, обласна організація Національної спілки письменників України, або: м. Черкаси, Головпоштамт, а/с 91,) такі документи:

– офіційне подання з формулюванням позиції та її короткою мотивацією;

– 5 (п’ять) примірників представленого твору чи творів;

– рецензії та відгуки, опубліковані в пресі (за наявності).

Конкурс на здобуття премії оголошується з 1 листопада. Прийом творів на конкурс закінчується 31 березня наступного року. З 1 по 25 квітня проводиться громадське обговорення творів, поданих на конкурс. Визначення лауреата – до 5 травня. Хід конкурсу та його підсумки висвітлюються в засобах масової комунікації.

Рішення про присудження премії приймається таємним голосуванням більшістю голосів членів конкурсної комісії (50 відсотків плюс один голос від повного складу комісії).

Лауреатові премії вручається диплом і грошова винагорода. Диплом підписують голова Черкаської обласної організації НСПУ, голова Смілянського міськрайонного фонду «Тодось Осьмачка» та голова конкурсної комісії.

Премія (грошовий еквівалент премії) встановлюється в розмірі п’яти тисяч гривень.

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути