chrome firefox opera safari iexplorer

Пішов з життя легендарний дресирувальник Володимир Шевченко

24 жовтня 2012 о 17:18
На 66-ому році життя пішов з життя дресирувальник та художній керівник Національного цирку України Володимир Шевченко.

Про це повідомляє Міністерство культури України.

«Міністерство культури з глибоким сумом сповіщає про непоправну втрату, яку понесло циркове мистецтво України. Сьогодні, 24 жовтня 2012 року, відійшов у Вічність великий Майстер, легендарний дресирувальник, чиє ім`я знайомо кожному українцю з дитинства, людина, життя якої від самого народження пов`язано із Цирком – Володимир Дмитрович Шевченко, генеральний директор-художній керівник Національного цирку України», — повідомили у відомстві.

Більшу частину свого життя Володимир Дмитрович разом із дружиною Людмилою дресирували левів та тигрів. Через їхні руки пройшли близько 160 хижаків.

Шоу відомих дресирувальників стали візитівкою київського цирк. Їхнім виступам аплодувала публіка Італії, Франції, Сполучених Штатів Америки, Японії та багатьох інших країн світу.

Про причини смерті Шевченко поки що не повідомляється.

Володимир Шевченко народився 31 липня 1946 року у м. Омськ у родині артистів цирку: і мати, і батько були дресирувальниками.

У 1966 році закінчив Державне училище естрадно-циркового мистецтва у Москві за спеціальністю «Артист цирку — гімнаст». Того ж року був прийнятий на роботу до «Союзгосцирка» як артист – дресирувальник хижих тварин.

З 1968 року артист –дресирувальник, керівник атракціону «Левиці», потім атракціонів «Леви і левиці», «Левиці і тигри», «Тигри — вершники на конях». 

У 1985 році закінчив Державний інститут театрального мистецтва ім. Луначарського за фахом «Режисер цирку і театру». 

З 1970-го по 1996-й – художній керівник і директор Українського циркового колективу в системі «Союзгосцирка». 

З 2000 року –художній керівник, а з 2007-го – генеральний директор-художній керівник Національного цирку України. За досягнення в галузі циркового мистецтва удостоєний почесних звань.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути