chrome firefox opera safari iexplorer

Пішов із життя Герой України Михайло Сікорський

27 вересня 2011 о 15:35

27 вересня на 88 році життя помер генеральний директор Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Михайло Сікорський. У четвер його поховають у Переяславі на центральному кладовищі.

«До Переяслава Михайло Іванович переїхав 1951 року. Створювати етнографічний заповідник „Переяслав“ він почав з 2 кімнат, які залишились від історичного музею. 17 років прожив в одній з них, бо не мав квартири. Раненько вставав, прибирав постіль і починав працювати. Створювати музей було важко. Та задля цього він ішов на все: конфліктував, співпрацював. За 56 років він створив у місті 24 музеї», — розповіла кореспонденту Gazeta.ua вчений секретар заповідника «Переяслав» Інна Більченко.

«Михайло Іванович завжди приходив на роботу найпершим і йшов останнім. Через постійну зайнятість у нього не було часу на створення сім'ї. Він ніколи не був одруженим, не мав дітей», — додала вона.

Востаннє Михайло Сікорський з'являвся на людях 24 вересня. Тоді в заповіднику «Переяслав» відбулося Свято майстрів.

«Він дивився концерт, спілкувався з гостями. А потім спитав: „А чого це тут ростуть дерева?“. Хоч сам наказав їх там посадити. Виглядав енергійним і сповненим сил. На здоров'я не скаржився».

Сікорський народився 13 жовтня 1923 року в місті Чигирин Черкаської обл. Закінчив історичний факультет Київського університету ім Шевченка. Написав близько 120 книг та наукових праць. 2005 року тодішній президент Віктор Ющенко нагородив його зіркою Героя України.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути