chrome firefox opera safari iexplorer

«Регіонал» презентував збірку про ОУН як шпигунів Гітлера і Заходу

16 жовтня 2012 о 13:47

Народний депутат фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко презентував у Севастополі збірник архівних матеріалів «Історія націоналістичних рухів в Україні в роки Великої Вітчизняної війни».

Про це повідомляє «Інтерфакс».

«Сьогодні міжнародний антифашистський фронт України, який я представляю як співголова, презентує севастопольцям нову, по суті, унікальну книгу — двотомник архівних матеріалів, — зазначив Колесніченко. — Архіви, які представлені з п'яти країн — Німеччини, Польщі, України, Білорусії, Росії».

За словами нардепа, вперше були взяті матеріали зі Служби зовнішньої розвідки РФ, розвідки Польщі, української розвідки.

«РФ представила більше дванадцяти архівних установ. В тому числі архіви президента РФ», — додав «регіонал».

За словами депутата, 90% представлених архівних документів вперше розсекречені і представлені населенню.

«З 1939 року по 1945 рік ОУН-УПА і всі підрозділи, які знаходилися в цьому націоналістичному крилі, відкрито співпрацювали з німецько-фашистськими загарбниками, — сказав Колесніченко. — З 1939 року вони перебували на фінансуванні спецслужб Німеччини, готували розвідувально-диверсійну мережу на території України і навіть в 1945 році, працюючи з німцями, вони готували розвідувальну мережу, щоб залишити її в тилу радянських військ».

Одночасно, за його словами, документи доводять, що «лідери ОУН-УПА» вели переговори і з американською, і з англійською розвідкою для ведення підривної роботи на території Радянського Союзу.

«Однозначно доведено, що участі в боях з регулярною німецькою армією бандерівці не брали, — сказав „регіонал“. — Все, що змогли знайти історики, це приватні сутички з метою отримання зброї, обмундирування або продуктів харчування».

На думку Колесніченка, архівні матеріали «вперше підтверджують факти переговорів Степана Бандери зі спецслужбами Німеччини», спрямовані на об'єднання зусиль в боротьбі з Радянським Союзом. Депутат також заявив, що збереглися й документи з вдячністю Адольфу Гітлеру за те, «що він створив Українську державу».

«Регіонал» розповів, що найближчим часом книга буде видана накладом у 20 тисяч екземплярів і розповсюджуватиметься не тільки в бібліотеках, але і в школах, в інститутах.

17 жовтня

Інші дати
17 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів
Розгорнути
Народився Володимир Жаботинський
(1880, м. Одеса – 1940) – єврейський письменник і публіцист, ідеолог та один з лідерів сіоністського руху.
Розгорнути
Народився Яків Головацький
(1814, с. Чепелі, Львівська область – 1888), український лінгвіст, етнограф, фольклорист, поет, священик і педагог. Співзасновник об»єднання «Руська трійця», співавтор збірника «Русалка Дністровая». Найважливіша праця «Народні пісні Галицької і Угорської Русі. кн. 1-4.»
Солоденька рідна мово, Як би-м тя рад вчути! Із глубини серця свого Рад би-м піснь добути. Проспіваю співаночки, Де-но які знаю, Як би-м учув голосочок Із рідного краю. (Яків Головацький)
Розгорнути