chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні київському Будинку вчителя виповнюється 100 років

05 жовтня 2012 о 16:13

5 жовтня, міський Будинок учителя святкуватиме 100-річний ювілей. З нагоди відзначення поважної дати та Дня працівника освіти у стінах пам’ятки архітектури національного значення відбудуться зустріч голови КМДА Олександра Попова з керівниками установ позашкільної освіти Києва, презентація проекту реставрації будівлі-ювілярки та святкова концертна програма для школярів за участю гуртківців Київського палацу дітей та юнацтва. Про це УННповідомили у прес-службі КМДА.

Нагадаємо, що 5 жовтня 1912 року у будівлі сучасного Київського міського будинку учителя було урочисто відкрито Педагогічний музей. Це приміщення знакове. Воно було споруджено за проектом відомого київського архітектора П.Ф. Альошина для розміщення в ньому Педагогічного музею. Примітно, що просвітницька господа будувалася саме за кошти меценатів та педагогічної громади Києва. Цей будинок працював як великий науково-методичний центр. Крім залів для експозиції  в Педагогічному музеї були і фахова бібліотека, читальний зал, спеціальні кабінети для демонстрування навчальних посібників і приладів, виставка педагогічної літератури, велика аудиторія для проведення масових заходів за участю представників різних освітніх товариств. Тут діяли також літні курси вчителів, читалися лекції для викладачів та вихованців вчительського інституту і вчительської семінарії.

Саме у цьому освітянському домі у квітні-серпні 1917 року проходили І та ІІ Всеукраїнські вчительські з'їзди. А 7 листопада 1917 року в залі Педагогічного музею було урочисто відкрито Українську академію педагогічних наук (УАПН). У приміщенні музею працювало Бюро Всеукраїнської вчительської спілки, головою якого була Софія Русова.  У цьому ж будинку працювала і новостворена Українська державна академія мистецтв.

Крім того, саме у цих стінах діяла Центральна Рада – перший національний уряд України у буремних 1917—1918 роках. Саме тут приймалися доленосні Універсали, які проголошували суверенність нашої держави.

У квітні 1990 року освітяни проголосили на своєму зібранні створення Творчої Спілки вчителів України. Будинок вчителя став центром і міжнародних педагогічних зв’язків. Тут було створено Міжнародний педагогічний клуб європейських столиць, до його складу увійшли, зокрема, керівники освіти Афін, Варшави, Москви, Баку, Софії, Мюнхена, Лондона, Парижа і Києва.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути