chrome firefox opera safari iexplorer

У «Мистецькому Арсеналі» розпочався форум сучасного мистецтва Art Kyiv Contemporary

01 листопада 2012 о 13:15

У «Мистецькому Арсеналі» в Києві розпочався сьомий міжнародний форум сучасного мистецтва Art Kyiv Contemporary. Він представить проекти як українських, так і світових галерей. Окрім них, форум презентує чотири спецпроекти: це сучасне фігуративне мистецтво українських живописців, виставка російських художників і угорська та італійська платформи. Також триватиме освітня програма: лекції, дискусії та зустрічі з митцями.

Сьомий Art Kyiv Contemporary відбудеться у новому форматі: досі це був ярмарок, однак відтепер стане форумом.

Директор «Мистецького Арсеналу» Наталія Заболотна пояснила: «Я думаю, що ви самі побачите, наскільки еволюціонує галерейний рух. Але нам потрібно трохи більше виїжджати на світові арт-ярмарки, вчитися культурі експозиціонування. Через певні труднощі із законодавством ми, звісно, не можемо бути повноцінною міжнародною арт-ярмаркою, я маю на увазі проблеми із ввозом та вивозом. Галереї привозять до нас роботи не на продаж, а на експонування. Це одна з причин, чому ми вирішили стати арт-форумом».

Живопис постмедійної епохи

20 провідних українських та європейських галерей представлять на форумі Art Kyiv Contemporary роботи сучасних митців. Ця експозиція створена спеціально для колекціонерів. А для широкого загалу – чотири спецпроекти від України, Росії, Угорщини та Італії.

Українська частина – це експозиція, присвячена новітньому фігуративному живопису. Куратор проекту Олександр Соловйоврозповів, що незважаючи на класичну форму, сутність цього виду мистецтва є принципово новою.

«Це живопис нової епохи, постмедійної епохи. Не дивлячись на традиційну оболонку, це, по суті, вже зовсім нове явище. І цікаво подивитись, як воно конкурує з новими медіа, що є в арсеналі в сучасного художника», – зауважує він.

На форумі ми шукаємо нових авторів – галеристка

Російська галерея «Тріумф» покаже проект «Х. Десять» – виставку художників Олександра Виноградова та Володимира Дубосарського. Це 80 робіт за останні 10 років, які досі не виставляли.

Угорська платформа представить творчий доробок художника Віктора Вазарелі. Зокрема відвідувачі зможуть побачити його роботу «Вир» – єдиний у світі витвір мистецтва, що побував у космічному просторі. А Італія привезе на форум твори із п’яти галерей. Це як італійські, так і світові автори. Галеристка Барбара Пачі зазначає, що вона не тільки експонує роботи, а й шукає нові.

«Ми також хотіли б знайти молодих художників, з якими б нам було цікаво працювати у майбутньому. Тобто ми прагнемо своєрідного обміну», – каже вона.

Паралельно із виставками відбуватиметься освітня програма. Це – лекції, дискусії та конференції. Спеціальним гостем стане засновник соц-арту, художник-фотореаліст Ерік Булатов.

Форум триватиме у музейному комплексі «Мистецький Арсенал» до 18 листопада 2012 року.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...