chrome firefox opera safari iexplorer

Українські телеканали «забули» про день пам’яті жертв Голодомору?

24 листопада 2012 о 20:32

У суботу, 24 листопада, переважна більшість телеканалів України проігнорувала освітлення Дня пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 рр., включивши у свої денні та вечірні ефіри переважно розважальні передачі, пишуть Коментарі.

Так, лише в ефірі «Першого Національного» (після 19:00) в програму були включені передачі, присвячені подіям 1932—1933 рр.: удень – панахида за померлими від голоду, фільм «Голод-33», вшанування пам’яті жертв Голодоморів – о 19:30 з повторенням показу після 21:00, а також фільм «Голодомор. Технологія геноциду», який також показав телеканал СТБ.

Решта телеканалів обмежилася згадкою про подію в інформаційних випусках новин, залишивши розклад передач вихідного дня без змін – у період з 17:00 до 21:00 на телеканалах 1+1, Інтер, ICTV, Новий канал, 5 канал – звичайні для суботнього ефіру розважальні шоу та фільми.

Раніше до Всеукраїнської хвилини мовчання о 16:00 планували приєднатися всі телеканали НТКУ – «Перший національний», «Перший Ukraine» та «Перший T2».

У Держкомітеті телебачення і радіомовлення заявляли, що 24 листопада всі державні телерадіокомпанії приберуть з ефіру розважальні, гумористичні та музичні програми.

Нагадаємо, 24 листопада в Україні і в 32 країнах світу проходять пам’ятні заходи, присвячені 79-й річниці Голодомору. 19-23 листопада – поминальний тиждень пам’яті жертв Голодомору.

Зазначимо також, Кіровоградська облорганізація ВО «Свобода» вимагала заборонити вечірки у нічних клубах міста 24 листопада – у День пам’яті жертв Голодомору. Разом з тим Дніпропетровський окружний адмінсуд заборонив «Свободі» проводити ходу на спомин про жертви Голодомору та політичних репресій у Кривому Розі.

Разом з тим у день пам’яті жертв Голодомору влада Сум ухвалила рішення провести рокабіллі-фестиваль поряд з місцем проведення акції «Запали свічку».

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути