chrome firefox opera safari iexplorer

Жертв Голодомору вшанують у 32 країнах світу

26 листопада 2011 о 10:16

Пам’ять про жертв Голодомору 1932—1933 років вшанують у 32 країнах світу.

Про це повідомив Центр дослідження визвольного руху.

Зокрема, ці заходи за кордоном організовує Світовий конгрес українців разом із громадськістю і владою відповідних країн.

За словами дослідника українського визвольного руху, історика Володимира В’ятровича, такі заходи, зокрема, пройдуть в Австралії, США, Вірменії, Греції, Іспанії, Італії, Канаді, Португалії, Сербії, Хорватії, Чехії та Франції.

За повідомленням Центру дослідження визвольного руху, цьогорічний всеукраїнський громадський меморіальний захід до Дня пам’яті жертв Голодомору буде зокрема присвячено вшануванню пам’яті дітей, вбитих і ненароджених внаслідок трагічних подій 1932—1933 років.

Громадських комітет з вшановуванню пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років закликає українців прийти на заходи, присвячені цієї трагедії і запалити у вікнах свічки пам’яті.

Крім цього, 26 листопада о 14:00 почнеться скорботна хода від метро «Арсенальна» до Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» у Києві.

О 14:30 біля меморіалу почнеться панахида, яку відправлять серед інших патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет, голова Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук.

О 16:00 – хвилина мовчання, під час якої українці запалять свічі біля меморіалу і на вікнах.

Нагадаємо, 26 листопада українська влада проведе офіційні заходи. На всій території держави передбачено приспущення державних прапорів, буде внесено зміни до програм теле- і радіоканалів, обмежено проведення розважальних заходів, пише «Український тиждень».

Джерело: ZIK
Розділи: Громадянська Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути