Налякані 12-річною системою навчання батьки — вкорочують дитинство своїм малюкам і садять їх за парти у 5 років.
Психологи ж попереджають — у дітей може розвинутися цілий букет хвороб — від нервового зриву, стресу до хронічної втоми, пише ТСН.
Також категорично проти і вчителі, проте батьки дедалі частіше ризикують і віддають найменших дошкільнят до школи.
Дівчинка Аня пішла до школи у 5 років вісім місяців. Сьогодні вона — у другому класі, коли чимало її однокласників святкують уже вісім, Ані все ще 6. Дівчинці виповниться сім років у грудні, і все одно вона буде на рік молодшою від усіх. «Вона красива, талановита, розумна, не б'ється», — хвалять дівчинку однокласники.
Перша вчителька Ані Ольга Балим констатує — перш, ніж наважитись брати п'ятирічку до школи, вони з батьками довго думали. І уже сьогодні вчителька знає, що це таке:
«Дитині важко психологічно. З програмою справляється на високому рівні. Активна, відповідає на 10 і 12. Батьки, які віддають дітей в 5, мають бути готовими, що вони будуть вчитись разом з нею і допомагати робити домашні завдання», — попередила вчителька.
Сама дівчинка не жалкує, хоч і пригадує — трохи боялася і найважче було вставати зранку.
Таких, як Аня, які стали школярами раніше за інших, нині в Україні мінімум 3 тисячі.
Головний спеціаліст департаменту МОЗ Лідія Щербакова, розповіла: «Дуже багато батьків, які хочуть віддати дитину у школу в 5 років — близько 3 тисяч. Це дуже погано для дітей, навіщо це робити?» — каже спеціаліст.
Освітяни від такого кроку батьків застерігають. Психологи навіть називають страшні наслідки такого раннього дорослішання — від невмотивованої агресії до енурезу.