chrome firefox opera safari iexplorer

Унікальна колекція мощей святих у Бориславі може стати візитівкою Львівщини

13 грудня 2012 о 09:32

Перетворити Борислав з нафтового міста на туристичний центр запропонував мер міста Володимир Фірман. А приваблювати людей повинна унікальна колекція мощей у церкві святої Анни.

«Ми тільки вітаємо таку ініціативу. У нас і зараз є постійні екскурсії. Вже сьогодні завдяки церкві святої Анни місто стало відомим. У Бориславі є багато речей, які вартують того, щоби ця ідея була втілена», – сказав «Погляду» настоятель церкви святої Анни, отець Роман Василів.

Вже нині чимало людей приїжджають до Борислава саме завдяки одній з найунікальніших колекцій мощей святих в Україні.

«Важко порахувати, скільки людей приїжджає, бо часто це відбувається спонтанно. Особливо багато відвідувачів переважно в суботу. По п’ятницях ми проводимо екскурсії. Щотижня приїжджає приблизно півтисячі відвідувачів», – пояснює отець Роман.

Священик розповідає, що багато людей приїжджають до храму, щоби отримати надію на зцілення: хтось шукає порятунку від хвороби, хтось – від родинних негараздів. «У нас є дуже багато зцілень: 16 – від раку, 17 – від безпліддя. Ми тільки п’ятеро бориславських немовлят вже хрестили. Сім’я розвалюється, бо нема дітей, а тут раз — і за посередництвом святих зцілюються. Є зцілення від катаракти, ревматоїдного артриту тощо», – каже священик.

Нині ще не усі мощі виставлені у храмі, потрібен спеціальний мощовик, але вже нинішнього року всі охочі зможуть прикластися до мощів українських святих.

«Зараз ми готуємо мощовик українських святих. Там буде 112 мощей з Києво-Печерської лаври – Володимир, Ольга, Ростислав, Владислав, Борис, Гліб тощо. Сподіваємося, що вже цього року мощі цих святих зможемо виставити для огляду. Ми все ж українці, тому дуже важливо, аби були представлені мощі українських святих», — підкреслив отець Роман.

Джерело: РІСУ
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...