Закон «Про єдиний державний демографічний реєстр і документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», який передбачає запровадження біометричних паспортів, набуває чинності сьогодні, 6 грудня.
Закон опублікований у парламентській газеті «Голос України» 5 грудня і, як обумовлено в самому законі, набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, передають «Українські новини».
Закон визначає, що паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, до якої вноситься наступна інформація: назва держави; назва документа; ім´я особи; стать; громадянство, дата народження; унікальний номер запису в реєстрі, номер документа, дата закінчення терміну дії документа, дата видачі документа; уповноважений суб´єкт, що видав документ (код); місце народження; оцифрована фотографія; оцифрований підпис.
Паспорт громадянина України оформлюється всім особам, починаючи від народження і незалежно від віку, терміном на 10 років.
Закордонний паспорт оформлюється особам, які не досягли 16-річного віку, на 4 роки, а особам, які досягли 16-річного віку, — на 10 років і виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій, і складається з м´якої обкладинки, 32 сторінок і сторінки даних.
У законі закріплена можливість відмови осіб від внесення даних в безконтактний електронний носій у зв´язку з їхніми релігійними переконаннями шляхом написання заяви до уповноваженого центрального органу виконавчої влади про відмову від отримання документа, що містить електронний носій, або про відмову від внесення інформації в нього.
Після цього заявнику буде видаватися документ, в якому не буде такого носія або буде задовольнятися заява про відмову у внесенні до нього відповідної інформації.
Кабінету Міністрів доручено протягом місяця з дня набрання чинності законом (до 6 січня 2013 року) прийняти нормативно-правові акти, необхідні для його реалізації.
Відповідно до закону, з 1 січня 2013 року мають розпочатися роботи із ведення оформлення і видачі паспорта громадянина України в регіонах та інфраструктури його функціонування.
Документи, що засвідчують особу, підтверджують громадянство України або спеціальний статус особи, видані до набрання чинності цього закону, діють до завершення терміну їх дії і не підлягають обов´язковій заміні.
Законом передбачено, що за видачу в перший раз паспорта громадянина України державне мито не стягується.
Як повідомляли «Коментарі», 20 листопада Президент України підписав цей документ.
Нагадаємо, що МЗС України підтвердило, що Євросоюз не буде забороняти з 1 червня 2013 року в´їжджати на свою територію українцям, у яких немає біометричних паспортів.