chrome firefox opera safari iexplorer

Ялтинський заповідник розширять на 3 тисячі гектарів

11 грудня 2012 о 11:38

Межі Ялтинського гірничо-лісового природного заповідника планують розширити на 3 тис. га. Відповідні рішення прийнято на засіданні Координаційної ради з питань формування національної екологічної мережі в АРК. Про це УНН повідомили у прес-службі уряду.

Заступник Голови Ради міністрів Криму Георгій Псарьов нагадав, що доручення підготувати та внести пропозиції щодо розширення меж Ялтинського заповідника дав Президент України Віктор Янукович під час робочої поїздки до Криму в 2011 році. «На підготовку необхідних документів Кабінет Міністрів з державного бюджету виділив Раді міністрів субвенцію. Група кримських учених і профільних фахівців розробили матеріали до проекту зміни меж і розширення території Ялтинського заповідника з урахуванням всіх унікальних природних об'єктів, які необхідно зберегти», — зазначив Георгій Псарьов.

У свою чергу голова Республіканського комітету АРК з охорони навколишнього природного середовища Дмитро Татаров додав, що «необхідність розширення меж Ялтинського заповідника назріла давно». Заповідник був створений в 1973 році на базі лісгоспу. У радянський час без прогнозу і аналізу геоекологічної ситуації було допущено ряд помилок в генеральному плані розвитку Великої Ялти, в тому числі, і в організації Ялтинського заповідника. «Заповідник не має буферної зони і впритул примикає до населених пунктів. Це значно ускладнює забезпечення його охорони та дотримання заповідного режиму. Крім того, при створенні заповідника не було вирішено питання про виключення з його території колишнього кар'єру, який з часом перетворився на міське звалище. Критична ситуація склалася також з кладовищем: площа під захороненням — 24 га, з них 14 — зайнято на площах без відводу», — пояснив Дмитро Татаров.

В даний час площа Ялтинського гірничо-лісового природного заповідника становить 14,523 тис. га. Згідно з підготовленими матеріалами, площа заповідника складе 17,5 тис.га.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути