chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра розпочинають роботу експерти «Книжки року’2012»

05 грудня 2012 о 10:09

Завтра розпочинається чотириденна експертна сесія Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року’2012», де 87 критиків, істориків, філософів, мистецтвознавців та фахівців з дитячої літератури визначатимуть репертуарні здобутки нині­шнього літературно–книжкового сезону.

Цього року серед експертів рейтинґу з’явилися нові імена. У номінації «Дитяче свято» працюватиме Анатолій Качан, голова творчого об’єднання дитячих письменників НСПУ, лавреат премії імені Лесі Українки. У номінації «Візитка» оцінюватиме книжки фольклорист, письменник, науковий працівник академічного Інституту мистецтвознав­ства Микола Дмитренко. До кола експертів номінації «Красне письменство» увійшов Рауль Чілачава — поет, доктор філології, професор, донедавна дипломат.

Як завжди, найбільша конкуренція (і найбільші читацькі очікування) точитиметься серед «претендентів на папаху» у художній прозі. Тут нині фігурують новинки таких апріорі рейтинґових авторів, як Андрій Курков, Юрій Винничук, Володимир Діброва, Ірен Роздобудько, Таня Малярчук, Василь Кожелянко, Мирослав Дочинець, Володимир Лис, Любов Пономаренко. Три останні автори нині претендують і на Шевченківську премію.

Державної відзнаки сподіваються також і поети Костянтин Москалець, Петро Коропчук та Юрій Буряк, нові збірки котрих — також у номінаційних списках «Книжки року». А в підномінації «Жанрова література» бачимо більшість тих, кого оголошено в Довгому списку «Книги року Бі–Бі–Сі»: Михайло Бриних, Олексій Волков, Ева Гата, Володимир Дан­иленко, Андрій Ко­ко­тюха…

Нелегко буде визначитися експертам і серед розмаю дитячих книжок — либонь, найбільш конкурентного сегмента українського книжкового­ ринку взагалі.

Тут також зібралися новинки чи не всіх найвідоміших нині авторів: Володимира Рутківського, Галини Малик, Лесі Ворониної, Івана Андрусика, Марини Павленко, Оксани Луще­вської. Проте, від прогнозів поки що утримаємося — за тиждень матимемо Короткі списки рейтинґу’2012.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути