chrome firefox opera safari iexplorer

Гостинному двору надали статусу пам’ятки містобудування

14 січня 2013 о 12:20

Міністерство культури надало Гостинному двору статусу пам’ятки містобудування Києва та внесло його до державного реєстру.

Про це повідомляє прес-служба Київської адміністрації.

За словами голови КМДА Олександра Попова, повернення Гостинному двору статусу пам’ятки «забезпечує правовий захист цього об’єкту».

«Гостинний двір – пам’ятка містобудування Києва. Значить, його долю може і має визначати насамперед громада міста. Щоб відвернути руйнування будівлі, треба якнайшвидше провести реставраційні роботи. Але їх треба виконати так, щоб зберегти історичну цінність об’єкту, а також культурний простір, який сформувався на його площах і навколо нього», – наголосив Попов.

Нині в столиці ініціювали проведення громадських слухань з питань проекту реставрації.

Як відомо, у червні 2012 року Попов виступав за перебудову Гостинного двору у торговий центр, проти чого виступає громада.

«Я підтверджую, що цей об’єкт є аварійним, і наше завдання – зберегти його, аби він слугував ще багато років. Тому необхідно його реконструювати», — заявляв тоді чиновник.

Як відомо, орендар Гостинного двору запевняє, що реконструкція двору – чи не єдина можливість зберегти споруду від руйнації.

Водночас столичні активісти переконані, що будівля потребує лише реставрації, а реконструкцію вигадали лише для того, щоб перетворити Гостинній двір на бутики з підземним паркінгом.

Навесні активісти прибрали внутрішнє подвір'я Двору і організували там «Гостинну республіку», де щоденно упродовж більш ніж півроку проводили різноманітні культурні заходи.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути