chrome firefox opera safari iexplorer

На банкнотах євро з’являться написи кирилицею і мапа України

22 січня 2013 о 08:57

У новій серії банкнот євро назва валюти з’явиться і в транскрипції нашого алфавіту. Символічні зміни в дизайні також торкнулися карти Європи, яка тепер охоплює всю територію України.

Про це стало відомо на презентації нової серії євробанкнот, яка відбулася в Археологічному музеї у Франкфурті-на-Майні, пише «Український тиждень».

Кирилиця продовжує зміцнювати позиції в Європейському союзі. Тепер літери нашого алфавіту, нарівні з грецькими та латинськими, з’являться на банкнотах єдиної європейської валюти.

Президент Європейського Центробанку Маріо Драгі вперше представив широкій публіці змінений дизайн купюри вартістю у €5, яка вже у травні цього року буде випущена в обіг.

Крім назви валюти, кирилицею буде записана і абревіатура Центробанку «ЄЦБ».

«У підсумку більше як 200 млн осіб у всьому світі використовують кирилицю, включаючи болгар, які є повноправними громадянами Європейського союзу, зможуть читати «євро» своїми рідними мовами», – йдеться у прес-релізі Центробанку Болгарії, зусиллями якого наш алфавіт з’явиться на європейських купюрах.

На думку спостерігачів, використання кирилиці в новій серії євробанкнот свідчить про амбіції євро в якості провідної світової валюти.

«Не варто розглядати це рішення всього лише як реверанс у бік Болгарії, яка навіть не є членом єврозони і навряд чи стане ним в недалекому майбутньому. За ним ховаються зовсім інші географічні амбіції. Ми говоримо світові: рано ховати євро. На тлі долара США, який слабшає, євро стає єдиною альтернативою в якості найбільшої світової валюти. Кирилиця, зрозуміло, затверджувалася з оглядом на жителів Росії та України. Ми говоримо їм: це і ваша валюта», – наголошує британський економіст Адам Овертон.

Крім того, в новому дизайні значно розширена карта Європи. Якщо на нинішніх банкнотах вона обривається на лінії Києва, то в новій серії охоплює всю територію України і західну частину Росії, включаючи Москву.

Серед інших змін у дизайні – зображення героїні грецьких міфів Європи на голограмі і в якості водяного знака. Її портрет змальований з античної вази з Південної Італії, що зберігається в паризькому Луврі. Розширена кольорова гама купюр, сіро-блакитна монотонність банкноти розбавлена смарагдовими і синіми кольорами.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути