chrome firefox opera safari iexplorer

Незважаючи на заборону робіт у Гостинний двір заїхала важка спецтехніка

16 січня 2013 о 16:00

Не зважаючи на те, що Міністерство культури надало Гостинному двору статусу пам'ятки містобудування Києва та внесло його до державного реєстру, тут сьогодні знову розпочалися ремонтні роботи. При чому на територію двору пригнали важку техніку.

Про це розповів один з активістів, яким не байдужа доля Гостинного двору, Олександр Заклецький.

«Підігнали туди бурову установку для горизонтального буріння, розпанахали по периметру асфальт, почали щось копати. Мені здається, що навіть зачепили фундамент будівлі Гостинного двору. Територія повністю завалена будівельним сміттям», — обурюється активіст.

Він нагадав, що від 21 грудня минулого року, є припис на заборону будь-яких робіт у Гостинному дворі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чиновники замилюють очі наданням Гостинному двору статусу пам'ятки

«Незважаючи на це робітники активно щось копають, порушуючи усі норми. Крім того, вчора зірвали батарею парового опалення, в результаті чого затопило підвал. На мою думку зараз робиться все, щоб довести будівлю до дійсно аварійного стану», -сказав Заклецький.

За словами активістів, міліції поки що на місці події нема.

Як відомо, у Києві активісти, громадські та культурні діячі протестують проти того, щоб історичну пам'ятку «Гостинний двір» перетворити на розважальний центр. Цілодобово чергують на території. У будівлі Гостинного двору переробили приміщення під своєрідний «культурний центр».

Гостинний двір розташований у Подільському районі столиці на Контрактовій площі, 4. Земельна ділянка займає площу 1,02 га. У кінці вересня Київрада дозволила перебудову Гостинного двору у торговий центр. Землю передали в оренду акціонерному товариству "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство «Укрреставрація» для реконструкції будівлі під торговельно-офісний центр. За це рішення проголосували 75 депутатів Київради.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути