chrome firefox opera safari iexplorer

Свято-Володимирський собор у Херсонесі увінчає найбільший дзвін

10 січня 2013 о 09:23

Дзвін у тринадцять тонн увінчає Свято-Володимирський собор, споруджений на честь хрещення князя Володимира в Херсонесі в Севастополі.

Дзвін буде відлито на одному з підприємств Донецька і може стати найбільш «вагомим» в Україні. Про це повідомляє прес-служба Севастопольської міськдержадміністрації з посиланням на першого заступника голови СМДА Сергія Савенкова, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

«Дзвін буде відлито на одному з донецьких підприємств за рахунок коштів мецената. Це буде найбільший дзвін не тільки в Криму», — цитує прес-служба слова Савенкова.

Планується, що дзвін встановлять до 28 липня нинішнього року — до Дня равноапостольного князя Володимира. На ньому будуть висічені слова про те, що цей дзвін відлито на честь 1025-річчя Хрещення Русі.

Автором проекту Володимирського собору в Херсонесі був академік архітектури Давид Грімм. Будівництво тривало 15 років. Це був один з найбільших соборів: висота — 36 м, загальна площа — 1726 кв.м., діаметр купола — 10,5 м. Під час Другої світової війни Володимирський собор був зруйнований.

Роботи з його відновлення розпочалися наприкінці 1990-х років, хоч активний розвиток вони отримали тільки в 2000 році. Проект відновлення храму розроблявся Київським інститутом «Укрпроектреставрація».

На сьогодні найбільшим дзвоном у Криму може бути семитонний із зображенням Олександра Невського в однойменному кафедральному соборі, що відновлюється в Сімферополі.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути