chrome firefox opera safari iexplorer

Путін допомагав відновлювати Успенський собор Києво-Печерської лаври?

07 березня 2012 о 15:41

Архієпископ Павло проситиме Путіна про допомогу, оскільки українські чиновники не дуже квапляться допомагати Лаврі.

Намісник Києво-Печерської лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло зазначив, що Лаврі Володимир Путін неодноразово надавав допомогу.

«Він виділив значну суму на роботи з відновлення Успенського собору», — сказав він.

Він додав, що без цих грошей неможливо було б змогли відродити святиню.

Як відомо, у період німецької окупації Києва, 3 листопада 1941 року, було підірвано Успенський собор. Існує кілька версій: собор було підірвано фашистами; агентами НКВД; партизанами, що мали намір знищити президента Словаччини Тісо, який відвідував його. Є фотографія вибуху, заздалегідь проводилося відселення, розглядалися політичні наслідки.

9 грудня 1995 року президентом України Леонідом Кучмою видано Указ про відновлення Успенського собору. Храм було відтворено у дуже квапливо, практично за два роки, без серйозної наукової підготовки, з використанням сучасних матеріалів.

Перед будівельниками стояло завдання встигнути до 950-річчя лаври. Відразу за завершенням будівництва храм було розписано; освятили його 24 серпня 2000 року.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути