chrome firefox opera safari iexplorer

Табачник підробив законопроект «Про вищу освіту»?

15 січня 2013 о 11:15

Законопроект "Про вищу освіту", підготовлений робочою групою під керівництвом ректора КПІ Михайла Згуровського, після узгодження з міністерствами став схожий на проект на ту саму тему, зареєстрований в Раді представниками Партії регіонів.

Як стало відомо «Коммерсант-Украина», документ, що передбачає розширення автономії вишів, тепер зберігає всі існуючі повноваження Міністерства освіти.

Ці зміни стали сюрпризом для членів робочої групи. Один з її учасників, президент Києво-Могилянської академіїСергій Квіт звинуватив міністра освіти Дмитра Табачникау фальсифікації.

«Перед Новим роком Кабінет міністрів затвердив наш законопроект і подав його на узгодження до міністерств. І ось несподівано ми дізнаємося, що в понеділок міністр освіти Дмитро Табачник намагався винести на засідання уряду абсолютно інший документ. Це підробка! Якщо Кабмін схвалить і внесе до Ради варіант, запропонований Табачником, ми відкрито заявляємо про те, що не маємо до цього стосунку», — заявив Квіт.

Законопроект Згуровського, який більше року обговорювали з ректорами, студентами і представниками влади, 3 грудня 2012 року був затверджений Кабміном і переданий на узгодження до міністерств.

У документі частину функцій Міносвіти пропонувалося передати колегіальному органу — Національному агентству з питань якості освіти. Також розширилася автономія вишів.
На думку студентських профспілок, саме цей законопроект необхідно виносити на розгляд Ради.

«У ньому враховані всі суперечні моменти, він збалансований і погоджений з представниками студентських організацій і фаховими експертами», — пояснив координатор громадської ініціативи «Студентський захист» Андрій Черних.

Зазначимо, що за останній місяць у Раді зареєстровано вже три документи даної тематики.

28 грудня законопроект «Про вищу освіту» зареєстрували народні депутати Сергій Ківалов, Микола Сорока і Григорій Калєтнік (всі — Партія регіонів). Їхній проект зберігає за Міносвіти діючі адміністративні повноваження в частині ліцензування та акредитації вишів, присвоєння наукових ступенів.

Окрім того, свій варіант представили народні депутати від опозиційних політичних сил. Він передбачає децентралізацію функцій Міністерства освіти і розширення студентського самоврядування.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути