chrome firefox opera safari iexplorer

Вікімедіа офіційно відкриває вільний туристичний путівник – Wikivoyage

16 січня 2013 о 12:00

Фонд Вікімедіа 15 січня офіційно започатковує новий проект Wikivoyage – безкоштовний інтерактивний туристичний путівник по всьому світу, який може редагувати кожен, хто має доступ до Інтернету.

Wikivoyage, відкритий у 12-ту річницю від дня створення Вікіпедії, є 12-м офіційним проектом Фонду Вікімедіа, і, як Вікіпедія та решта сестринських проектів, вільний від реклами та базується на спільній роботі волонтерів зі всього світу, — інформує прес-служба ГО «Вікімедіа Україна»

Сьогодні Wikivoyage доступний дев'ятьма мовами: англійською, іспанською, італійською, німецькою, нідерландською, португальською, російською, французькою та шведською мовами, і має близько 50 000 статей. Версія українською мовою поки розвивається в Інкубаторі Вікімедіа, і буде активована, коли кількість статей сягне тисячі. Наразі українська назва проекту остаточно не усталена.

«Наразі є величезний попит на інформацію про подорожі, але існує мало джерел інформації, які одночасно всеохоплюючі і та некомерційні. Проте все скоро зміниться, – зазначила Сью Ґарднер, виконавчий директор Фонду Вікімедіа. – Wikivoyage – це чудовий та корисний ресурс для мандрівників, і я очікую, що за підтримки Фонду Вікімедіа і глобальної спільноти редакторів проектів Фонду Вікімедіа він ставатиме все більшим і кращим».

Виконавчий директор українського відділення Фонду Вікімедіа – громадської організації «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич наголошує: «Цей проект стане в нагоді всім, хто бажає відкрити для себе інформацію про чудові куточки України та світу рідною мовою. Долучайтеся до розвитку української версії проекту з метою популяризації туристичної привабливості своїх міст, містечок та сіл, їх історико-культурних і природних пам’яток, інших цікавих для мандрівників місць».

Wikivoyage, як туристичний путівник німецькою та італійською мовами, базований на програмному забезпеченні медіа-вікі, існував з 2006 року за підтримки німецької некомерційної організації «Асоціація Віківояж». Ця організація разом зі спільнотою редакторів ресурсу звернулись з пропозицією пожертвувати своїм брендом та всією інформацією для нового проекту, який би розвивався за підтримки Фонду Вікімедіа (ФВМ). Ця ідея була підтримана Опікунською Радою ФВМ, і сайт перемістився на сервери фонду у листопаді 2012 року, на яких він перебував до цього часу у бета-версії.

Wikivoyage поширюється, згідно з вільною ліцензією Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0, що дозволяє вільно читати, копіювати, змінювати, зберігати, а також поширювати з будь-якою метою вміст сторінок проекту за умови збереження цієї ліцензії та посилань на оригінальне авторство.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Туристичні новини

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі