chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра у Києві відбудеться українська прем'єра вистави «Вій»

23 січня 2013 о 15:13

Завтра, 24 січня, о 19:00 у київському Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбудеться українська прем'єра відомого в Європі спектаклю Вій — спільного проекту театру ДАХ (Україна) і Театру Віді Лозанна (Theatre Vidy-Lausanne) (Лозанна, Швейцарія).

Нова постановка київського театру ДАХ була створена в Театрі ВіДі Лозанна — одній з головних театральних лабораторій Європи. У різний час у ньому ставили свої театральні експерименти такі режисери, як Пітер Брук, Роберт Уїлсон, Люк Бонді, Піна Бауш, Еймунтас Някрошюс.

У 2011 році керівник Театру Віді Лозанна Рене Гонзалес запросив режисера Владислава Троїцького і театр ДАХ створити проект Вій за мотивами твору Миколи Гоголя. Цей проект став останнім у житті і творчій діяльності Рене Гонсалеса, тому вистава є особливою подією для всієї команди, яка над нею працювала.

Прем'єра вистави відбулася в червні 2012 року в Швейцарії, а в грудні була представлена на гастролях у Парижі, в головному театрі Франції — Театрі де ля Віль.

За сюжетом, головні герої вистави — двоє швейцарців, які опиняються в українському селі. Влад Троїцький вибрав на ці ролі двох молодих акторів з Швейцарії. Герої прибули в Україну: один в надії знайти хоч якісь сліди своїх родичів, зниклих під час великого голоду 1933 р., інший, в пошуках авантюр, приїхав дізнатися про цю країну і зустріти справжніх відьом.

«Вій — це одна з найзагадковіших і найстрашніших повістей Гоголя. Ми переносимо події в сьогодення, де головні герої — двоє швейцарських студентів. Один з них — українець за походженням. Ці двоє ерудованих і освічених студентів сперечаються про сучасну філософію, але раптом опиняються в абсолютно чужому світі — світі, який перевертає їх цінності та світогляд. Це світ, в якому двері старої церкви приводять їх просто в пекло», — розповів про сюжет Влад Троїцький.

Музичний супровід вистави був створений усією трупою театру ДАХ.

Прем'єра вистави у Києві відбудеться за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути