Рахункова палата України провела аудит ефективності використання бюджетних коштів при розвитку Державного міжнародного аеропорту (ДМА) «Бориспіль» і виявила неефективне використання 3,7 млрд грн при будівництві терміналів аеропорту.
Як наголошується у повідомленні Рахункової палати у вівторок, 5 березня, державна програма розвитку ДМА «Бориспіль» у даний час відсутня, і фінансування проектів здійснювалося в рамках Державної цільової програми підготовки і проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
«Аудитом установлено, що через недостатній контроль з боку Міністерства інфраструктури і Укрєвроінфрапроекту, як основних розпорядників коштів, 3,7 млрд грн були використані неефективно та з порушенням законодавства», — наголошується в повідомленні.
У повідомленні зазначено, що збільшення пропускної здатності терміналу"D" і будівництво в ньому окремої VIP-зони призвели до збільшення боргових зобов'язань аеропорту на 2,6 млрд грн. В той же час, як відзначили у відомстві, для цих цілей було достатньо і потужностей терміналу «С».
Тим часом інвестиції у розвиток ДМА «Бориспіль» виявилися економічно необґрунтованими. Так, після проведення в Україні Євро-2012 завантаженість аеропорту складає всього 32%.
«Така ситуація створює ризики непогашення аеропортом кредитних зобов'язань, які на сьогодні становлять близько 4,3 млрд грн. Надалі це може призвести до перекладання цих зобов'язань на державний бюджет», — констатували у Рахунковій палаті.
Аеропорт «Бориспіль» є лідером на авіаційному ринку України, забезпечує 65% пасажирських авіаперевезень країни.