chrome firefox opera safari iexplorer

Сто тисяч писанок прикрасять Київ до Великодня

22 березня 2013 о 13:13

Рекорд зі ста тисяч великодніх яєць планують встановити організатори фестивалю «Писанковий рай–2013». Творіння народних майстрів, політиків, учнів, аматорiв понад місяць — iз 2 травня по 5 червня — прикрашатимуть дерева скверу iм. Франка в самому центрi столицi. Долучитися до обрамлення зможе кожен: той, хто привіз авторську роботу, і навіть той, хто захоче взяти з десяток писанок в оргкомітеті й причепити їх на дерево.

«Кожне з 20 мiст представить від 500 до 5 тисяч писанок. Окрім того, вже з наступного місяця в рамках фестивалю відбудеться низка майстер–класів і чимало конкурсних проектів. Зокрема, 27 квітня за участі народних майстрів та голови художньої ради конкурсу Олега Скрипки відбудеться майстер–клас «Писанка від мера», за результатами якого буде визначено найкращу писанку», — розповіла «УМ» прес–секретар фестивалю Надія Тутенко. Свою участь підтвердили майже десяток мерiв, переможець отримає 5 тисяч кущів троянд для свого мiста. Цiкавою буде і винагорода для тих мiст, якi зроблять свiй внесок у створення рекорду. Область–переможець отримає 45% всеукраїнської колекції писанок, представленої у сквері iм. Франка для створення у своєму місті Писанкового саду. Ще 45% експонатiв передадуть у фонд «Турбота Святого Миколая» та розмістять у Національному природному парку «Гуцульщина», що в селі Пістинь на Івано–Франківщині (там уже дiє Музей писанки).

До 30 квітня ми чекаємо на роботи від усіх охочих для участі в «Народнiй писанцi», iнформує панi Надiя, також відбудуться конкурси фото і малюнка «Великодня писанка».

Організатори фестивалю планують зафіксувати ще один рекорд: створити величезний вінок розміром до 30 метрів. Для цього використають 9 тисяч писанок і понад 10 тисяч троянд. Нагадаємо, на фестивалi «Писанковий рай–2012» було зафіксовано кiлька рекордів України, зокрема найбільшу кількість писанок, зібраних в одному місці, — 28 тисяч.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути