chrome firefox opera safari iexplorer

Цього року Тараса Шевченка видадуть різними мовами

20 березня 2013 о 10:27

Державний комітет з питань телебачення і радіомовлення затвердив перелік книг, які в 2013 році будуть видані за рахунок бюджету за програмою "Українська книга".

До списку ввійшло 211 видань. Держзамовленням, зокрема, передбачено велику кількість книг, присвячених 200-річчю Тараса Шевченка, пише «Коммерсант-Украина».

Так, поетичний збірник Шевченка «Думи мої» планується випустити грузинською мовою, а «Кобзаря» видати англійською і старослов'янською мовою.

Крім того, на відміну від минулих років, у перелік включені книги з церковної тематики, приурочені до 1025-річчя Хрещення Русі — наприклад, «Історія хрещення Київської Русі».

А ось політиків або чиновників-"письменників" у цьому році, на відміну від минулого, не спостерігається. Нагадаємо, у програмі на 2012 рік фігурували твори, написані або підготовлені до друку за участю прем'єр-міністра Миколи Азарова, спікера парламенту Володимира Литвина, міністра Кабінету міністрів Анатолія Толстоухова й інших.

«В цьому році не надходило жодної пропозиції від політиків з проханням видати якусь книгу. Раніше таких прохань було досить багато», — зазначив голова Держкомтелерадіо Олександр Курдинович, припустивши, що зниження письменницької активності серед політиків могло бути пов'язане з парламентськими виборами.

У розділ «Класики української літератури» традиційно увійшли книги Лесі Українки, Івана Франка, Володимира Сухомлинського, Миколи Хвильового.

В розділі «Сучасна українська література» присутні твори Лади Лузіної «Київські відьми. Постріл в опері», «Екватор. Чорний колір & Білий колір» журналіста Андрія Цаплієнка, «Мистецтво зрозуміти день. Спогади про Володимира Здоровега» голови Національної спілки журналістів Олега Наливайка. З незрозумілих причин сюди ж увійшла книга російської письменниці Людмили Уліцької «Даніель Штайн. Перекладач».

В розділі світових класиків значаться книги Ніколо Макіавеллі, Марселя Пруста і китайського письменника XVIII століття Цао Сюецинь.

Крім того, деякі книги передбачається забезпечити шрифтом Брайля, зокрема дитячий роман «Арсен» Ірен Роздобудько і збірку казок «Третій сніг» Івана Андрусяка.

Усього на реалізацію програми «Українська книга» у 2013 році виділено 37,5 млн грн, що трохи менше, ніж у минулому році (тоді було 40 млн).

«З виділених в цьому році коштів нам треба погасити 11,9 млн грн кредиторської заборгованості за 2012 рік за надруковані, але неоплачені книги. Недофінансування призведе до скорочення тиражів», — повідомив Курдинович.

В Українській бібліотечній асоціації переконані, що скорочувати тиражі «Української книги» не можна. «У нашій країні близько 40 тис. бібліотек. Якщо книга, наприклад, видається тиражем всього в 300 екземплярів, вона загубиться, і бібліотеки її не побачать. Щоб книга була доступна читачам, її мінімальний тираж повинен становити хоча б 10 тис.», — пояснив член президії асоціації, керівник державної науково–педагогічної бібліотеки ім. Сухомлинського Павло Рогов.

21 травня

Інші дати
Мирон Зарицький
1889 – український математик, професор Львівського державного університету, дійсний член Наукового Товариства ім. Т. Шевченка (з 1927 р.), фундатор української математичної культури.
Розгорнути
Георгій Де-Метц
1861 –  український фізик і методист, авторитет у галузі радіоактивності, укладач першого в Україні курсу методики викладання фізики в школах.
Розгорнути
 Роман Сельський
1903 – український живописець, педагог. Роботи: «Двері», «Палуба корабля», «Натюрморт із книжкою», «Корабль Ванда» та ін.
Розгорнути
Народився Микола Пильчиков
(1857, м.Полтава – 1908) – український вчений-фізик, експериментатор, винахідник. Одним із перших розпочав вивчення радіоактивності, рентгенографії та радіоуправління, конструктор диференційного ареометра, термостата, сейсмографа.
На долині туман, На долині туман упав. Мак червоний в росі, Мак червоний в росі скупав. По стежині дівча, По стежині дівча ішло. Тепле літо в очах, Тепле літо в очах цвіло. (Василь Діденко)
Розгорнути

Новини Дивитися всі